Zawody Rodzinne dla Dzieci i Opiekunów Chorzewa, 28.08.2022 r.

/ 2 komentarzy

W ostatnią niedzielę sierpnia br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się spławikowe zawody Rodzinne dla Dzieci i Opiekunów z okazji zakończenia wakacji. W tym dniu o godzinie 8 rano pod „Wagonem” stawiło się  20 dzieci wraz z opiekunami łącznie 40 osób. Wszystkich zebranych przywitał Piotr Żal prezes koła Lin w Jędrzejowie, który wszystkim życzył przysłowiowego „połamania kija”. Po powitaniu przypomniano zasady rywalizacji, które polegały na wspólnym wędkowaniu metodą spławikową parami tj. dziecko i opiekun łowią rybki do wspólnej siatki każdy na jedną wędkę. Dzieci podzielono na trzy kategorie wiekowe do lat 8, 9-12 i 13-16 lat, które po kolei wyczytywane losowały nr stanowiska. Otrzymały też paczkę zanęty aby nie zabrakło podczas wędkowania i lody dla ochłody oraz na osłodzenie wędkarskich zmagań. O godzinie 9 sędzia dał sygnał oznaczający rozpoczęcie rywalizacji i w ruch poszły baty, odległościówki i tyczki. Rybki nie chciały od razu współpracować, tylko niektórym udawało się odłowić małe leszczyki i płotki a pozostali musieli dłużej czekać na pierwsze brania. Pogoda w tym dniu była słoneczna i prawie bezwietrzna. Po upływie 2,5h sędzia zakończył rywalizację i przystąpiono do ważenia ryb. Dzieci wraz z opiekunami po spakowaniu sprzętu wędkarskiego udali się pod wagon. W oczekiwaniu na wyniki dzieci i opiekunowie posilali się pieczoną kiełbaskę, spożywali napoje, dzielili się swymi wrażeniami z wędkowania. Podczas zawodów łowiono leszczyki, płotki, karasie i karpie.
Po podliczeniu punktów, Piotr Żal po kolei wyczytywał dzieci, które otrzymywały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a za miejsca I-III oraz za największą rybę wręczono puchary i statuetki.

W kategorii do lat 8: I miejsce zajęła para Lendlewicz Klara i Czajor Mirosław, II miejsce zajęła para Rokicki Krzysztof i Rokicki Robert, III miejsce zajęła para  Trela Filip i Klamka Zbigniew, IV miejsce zajęła para Trela Adaś i Klamka Paweł, V miejsce zajęła para Rodek Mateusz i Rodek Małgorzata, VI miejsce zajęła para Lendlewicz Karol i Lendlewicz Grzegorz, VII miejsce zajęła para Zaczkowski Szymon i Szczygieł Jan, VIII miejsce zajęła para Paszyński Antoni i Paszyński Artur, IX miejsce zajęła para Jasińska Julia i Horbanowicz Marek, X miejsce zajęła para Chrzanowski Oskar i Chrzanowski Marcin.

Największą rybę złowiła Lendlewicz Klara.

W kategorii 9-12 lat: I miejsce zajęła para Zaczkowski Patryk i Zaczkowski Rafał, II miejsce zajęła para Łabądź Kacper i Łabądź Dariusz, III miejsce zajęła para Krzystanek Jakub i Szewczyk Paweł, IV miejsce zajęła para Jarząb Maciej i Jarząb Barbara, V miejsce zajęła para Banach Cezary i Banach Marcin, VI miejsce zajęła para Wójcik Wiktor i Wójcik Jarosław.

Największą rybę złowił Patryk Zaczkowski.

W kategorii 13-16 lat: I miejsce zajęła para Rychter Karol i Frankowski Piotr, II miejsce zajęła para Stanek Radosław i Stanek Grzegorz, III miejsce zajęła para Mikołaj Adamczyk i Wiktor Glita, IV miejsce zajęła para Chrzanowski Filip i Chrzanowska Anna.

Największą rybę złowił Karol Rychter.

Patronat honorowy nad zawodami objęła Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Jędrzejowska”, która też ufundowała nagrody rzeczowe.
Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród: Sklep wędkarski Ekorba, koło PZW Lin w Jędrzejowie,  Jarosław Równicki, Mirosław Czajor, Rotmar Marcin Gałczyński.

5
Oceń
(3 głosów)

Zawody Rodzinne dla Dzieci i Opiekunów Chorzewa, 28.08.2022 r. - opinie i komentarze

amur tvamur tv
0
Gratulacje dla wszystkich zawodników (2022-09-05 10:42)
piotr 0206piotr 0206
+1
Gratulacje dla zwycięzców.Słowa uznania dla organizatorów. Impreza godna naśladowania. Pozdrawiam (2022-09-09 10:05)