Zawody seniorów kutnowskich.

/ 13 zdjęć


Ogółem w zawodach i spotkaniu nad wodą uczestniczyło ponad 70 osób.
Prezydent miasta Kutno wspólnie z organizacjami pozarządowymi organizuje „Kutnowskie Dni Seniora”. Obchody trwają ponad dwa tygodnie i są wypełnione przeróżnymi imprezami adresowanymi do młodych inaczej. Również Braci wędkarskiej zaproponowano rywalizację na baty, tyczki, odległościówki i tylko Bóg raczy wiedzieć na co jeszcze. To zadanie z pośród różnorodnych wydarzeń powierzono naszemu Kołu. Do współpracy zaprosiliśmy Stowarzyszenie Wędkarskie „ZALEW”, które udostępniło zbiornik. Pomocy udzielił WKS OM PZW i sędziowie OM PZW, którzy charytatywnie poprowadzili zawody. Pogoda dopisała, ryby nie były leniwe. Seniorzy w wyśmienitych humorach to i czas zawodów (4 godz.) minął jak z bata strzelił. Sędzią głównym był Zbigniew Gralewski z Koła „METALURG” oraz sędzia sekretarz Andrzej Iwiński – sędzia klasy krajowej. Ryby pomagali ważyć : Bogdan Milewski – WKS OM PZW i Paweł Włodarczyk - Koło 110.
Startowało 37 zawodników a akces zgłosiło 42. Obowiązywał regulamin zawodów uzgodniony z UM i organizacjami wędkarskimi.
Wyniki zawodów w załączonym protokóle.
1.Marek Koło 110 – 4.790 pkt.
2.Marek ZALEW – 3.430 pkt.
3.Zbyszek Koło 110 – 2.750 pkt.
4.Ryszard ZALEW – 2.730 pkt.
5.Waldemar Klub Seniora OM PZW -2.530 pkt.
6.Bogusław Klub Seniora OM PZW -2.300 pkt.
7.Marek niestowarzyszony -2.170 pkt. (karp)
8.Wojtek Koło 130 – 1.870 pkt.
Klasyfikacja drużynowa :
1. Koło 110 – 7.990 pkt. - upominki WKS OM PZW
2. ZALEW – 6.690 pkt. - upominki prezesa Koła „METALURG”
3. Wędkarski Klub Seniora OM PZW – 6.130 pkt. – upominki PM Kutno
Największą rybę karpia o wadze 2.66 kg złowił kol. Marek - Koło 110 – zdobywając nagrodę Wędkarskiego Klubu Seniora OM PZW.
Dla najlepszych puchary i nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno a wręczone przez jego przedstawicieli– panią Edytę Michalską – z-ca naczelnika wydz. obywatelskiego i panią Martę Górę – z-ca kier. biura sportu i rekreacji. Każdy zawodnik przed rywalizacją  otrzymał firmową zanętę wędkarską oraz środki do dezynfekcji rąk. Rano słodki poczęstunek. Po zawodach wspólny posiłek przygotowany przez hotel „AWIS”. Czekamy na spotkanie za rok. Przestrzegaliśmy reżimu sanitarnego obowiązującego w okresie pandemii. Było stanowisko do dezynfekcji rąk i sprzętu. Odwiedzał nas patrol Straży Miejskiej pilnie bacząc na przestrzeganie zasad przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Wędkarza z naszego pamiętają również o ważnych datach w dziejach Polski. Złożyliśmy kwiaty z okazji 82 rocznicy botwy nad Bzurą. Na miejskich uroczystościach Koła reprezentował sekretarz Koła Rafał Wawrzyńczak.

 


4.1
Oceń
(7 głosów)

 

Zawody seniorów kutnowskich. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł