Zawody spinningowe 11 maja 2008 r.

/ 2 zdjęć


Prawie czterdziestu wędkarskich „ twardzieli” stawiło się ciepłego niedzielnego poranka w Zegrzu na starcie Spinningowych Zawodów o Mistrzostwo Koła nr 28 warszawa – Ursynów. Piękna pododa, doskonałe humory, koleżeńska atmosfera i zdrowe współzawodnictwo towarzyszyły nam przez cały dzień.
Po krótkiej odprawie, wylosowaniu łodzi i przedstawieniu regulaminu zawodów - na znak dany przez sędziego - kilogramy obrotówek, wahadłówek, ripperów, twisterów, cykad, woblerów, popperów i innej wędkarskiej biżuterii z pluskiem powędrowały do wody. Naładowani optymizmem i wiarą w zwycięstwo wędkarze stosowali różne techniki połowu. Jedni skupili się na próbach połowu szczupaków, inni okoni, byli też tacy, którzy poszukiwali rybek innych gatunków dających się łowić metodą spinningową.
Obiektywnie trzeba przyznać, że ursynowscy „ rybołapy” wiedzą jak posługiwać się wędką i innym sprzętem pomocnym w uprawianiu tego hobby.

Mimo wprost katastrofalnego zasobu pogłowia drapieżników w Zalewie Zegrzyńskim , zgłoszono do miary wiele złowionych ryb i udało się wyłonić czołową dwunastkę zawodników. Podczas wymiany wrażeń z zawodów, niemal wszyscy koledzy podkreślali konieczność dalszego postulowania do gospodarza wody, którym jest Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW, o wykazanie większej troski w zakresie zarybień, ochrony wód i likwidacji gospodarczych odłowów sieciowych w tym akwenie. Przy takiej „gospodarce” za kilka lat zawody wędkarskie trzeba będzie rozgrywać np. w Szwecji.

Należy podkreślić, że nasze zawody odbyły się zgodnie z regułą „no kill„, czyli nie zabijaj i wszystkie złowione ryby po zmierzeniu zostały wypuszczone w dobrej kondycji do wody.
Zgodnie z regulaminem zawodów haki i kotwiczki były pozbawione zadziorów, co znacząco zmniejsza poranienia rybich pyszczków.

Zawody były jedną z eliminacji do rankingu o tytuł SUPER WĘDKARZA naszego Koła, która to rywalizacja odbywa się pod patronatem redakcji Tygodnika PASSA i przy współpracy z władzami naszej dzielnicy.

W niedzielnej rywalizacji zwyciężył kol. Seweryn Kłos, który zdobył także nagrodę dla łowcy największej ryby ( szczupak 59 cm )
Drugim był kol. Tomasz Kosiński a trzecim szczęśliwcem okazał się kol. Jan Gąsienica – Samek.
GRATULACJE !

Następna okazja do udziału w zawodach będzie 21 czerwca. Tym razem zmierzą się miłośnicy wędkarstwa gruntowego. Zbiórka chętnych o godz. 6.00 rano nad Wisłą przy Moście Siekierkowskim. Zgłoszenia uczestników przyjmują kol. Piotr Grzelak pod nr. tel. 0-609 09 23 18 i kol. Tomasz Kosiński tel. 0-506 15 19 31..
Zawody będą połączone z obowiązkowym sprzątaniem terenów nadwiślańskich w ramach akcji Tydzień Czystości Wód.
Szersze informacje można uzyskać pod wyżej wymienionymi numerami telefonicznymi oraz na naszej stronie internetowej : www.ursynow.wedkuje.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Zbigniew Adamczyk
v-ce prezes Zarządu Koła

 


4.2
Oceń
(5 głosów)

 

Zawody spinningowe 11 maja 2008 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł