Zawody Spinningowe - Lusowo 9.11.2013


W dniu 2013.11.09 na jeziorze lusowskim w Lusowie odbyły się zawody wędkarskie w kategorii spinningowej z łodzi. Pomimo niepewnych prognoz pogody na starcie stawiło się 31 dwuosobowych drużyn. Po krótkiej odprawie w celu zaznajomienia uczestników z regulaminem zawodów o godzinie 08:45 rozpoczęło się wędkowanie. Jezioro było silnie sfalowane, chwilami wysokość fal wynosiło ok.40 cm. Nie zniechęciło to jednak zawodników, którzy dzielnie walczyli do końcowego sygnału. Jedną z załóg spotkała niemiła przygoda po prostu zbyt szybko wyczerpał się akumulator i załoga miała problemy z dotarciem na miejsce zbiórki. Ale na wodzie była łódź asekuracyjna Społecznej Straży Rybackiej, która doholowała nieszczęśników.
Przy wadze okazało się , że ryby nie chciały współpracować. Do wagi zgłoszono tylko 2 szczupaki i 4 wymiarowe okonie. Podczas gdy zawodniczy uzupełniali stracine kalorie posilając się golonką, komisja sędziowska pod wodzą kol. Andrzeja Andrzejewsiego opracowywała wyniki.
W klasyfikacji generalnej o puchar Wójta Gminy Tarnowo Podgórne zwyciężyła załoga w składzie: Kapciński Witold i Masternak Marian łowiąc szczupaka i okonia. Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Pazgrat Marek i Pelczyński Grzegorz łowiąc 1 szczupaka. Trzecie zajęła drużyna w składzie: Hotaj Mieczysław i Wojciechowski Tomasz łowiąc 1 okonia.
Puchar Starosty poznańskiego za największą rybę zdobyła drużyna: Kapciński Witold Masternak Marian za szczupaka, drugie Pazgrat Marek i Pelczyński Grzegorz również za szczupaka, trzecie Hotaj Mieczysław i Wojciechowski Tomasz za okonia.
Puchar Posła Waldy Dzikowskiego za największego okonia zdobyła drużyna w składzie: Czajka Robert i Strykowski Zbigniew, drugie Faliszewski marek i Koprowski Robert, trzecie Kapciński Witold i Masternak Marian.
Wszystkie ryby w dobrej kondycji wróciły do jeziora.
Organizatorzy składają podziękowanie zawodnikom za czystą sportową walkę, Sponsorom za ufundowane puchary, Wójtowi Gminy Tarnowo Podgórne za udostępnienie jeziora i pomieszczeń na plaży, członkom Społecznej Straży Rybackiej z Tarnowa Podgórnego za zabezpieczenie zawodów, członkom Komisji sędziowskiej za szybkie ogłoszenie kompletu wyników.
Oto komplet wyników:
Klasyfikacja generalna;
1. Kapciński Witold, Masternak Marian 1565 g
2. Pazgrat Marek, Pelczyński Grzegorz 1280
3. Hotaj Mieczysław, Wojciechowski Tomasz 340
4. Czajka Robert, Strykowski Zbigniew 140
5. Faliszewski Arek, Koprowski Robert 135

Puchar Starosty Poznańskiego za największą rybę:
1. Kapciński Witold, Masternak Marian – szczupak 1460 g
2. Pazgrat Marek, Pelczyński Grzegorz - szczupak 1280
3. Hotaj Mieczysław, Wojciechowski Tomasz – okoń 340

Puchar Posła Waldy dzikowskiego za największego okonia:
1. Czajka Robert, Strykowski Zbigniew 140
2. Faliszewski Marek, Koprowski Robert 135
3. Kapciński Witold, Masternak Marian 105
Do zobaczenia w przyszłym roku przy lepszej pogodzie.


Zdzisław Braciszewski

 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Zawody Spinningowe - Lusowo 9.11.2013 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł