Zawody spinningowe, 11 kwietnia, Zofiówka

/ 5 zdjęć


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wędkarzy w terminarzu imprez pojawiły się zawody dla spinningistów.Z racji dość bogatego kalendarza - Grand Prix Koła , plus zawody Sekcji Wędkarstwa Gruntowego "BR" , plus Grand Prix Okręgu.Postanowiliśmy że przeprowadzimy te zawody na łowisku specjalnym Zofiówka 11 kwietnia , z lekka nachodząc na okres ochronny szczupaka i ponad miesiąc sandacza.

Regulamin imprezy został tak dopasowany aby ryby jak najmniej ucierpiały.

Łowisko zostało podzielone na sektory , tyle sektorów ilu zawodników każdy miał 15 min. na przeczesanie swojego obszaru.Ryby natomiast nie były ważone tylko mierzone ,sąsiedni wędkarz potwierdzał podpisem w karcie zawodnika długość ryby to wyeliminowało czas oczekiwania na sędziego i wszystkie ryby w dobrej kondycji wróciły do wody.

Oprócz spotkania towarzyskiego wędkarzy  preferujących tą metodę połowu ,drugim zadaniem było sprawdzenie ilości drapieżnika w łowisku.Powstało już sporo teorii dla czego coraz trudniej o małą i średnią rybę,czego wykładnią są coraz słabsze wyniki na zawodach spławikowych.

W zawodach udział wzięło 18 zawodników ,w tym dwoje kadetów Oliwia Szpytka  i Krystian Owczarz .Oboje zapunktowali szczupakami ,odpowiednio 51 i 47cm.

Całe zawody wygrał Paweł Krawczyk  ,drugie miejsce  kol. Podębski Sebastian ,trzecie kol.Wacławski Krzysztof,czwarte kol. Cętkowski Radosław .Cała tabela ( tutaj).

Tych co najbardziej martwili się o sandacze uspokajam złowiono dwa 17 i 20 cm , a w całych zawodach 23 szczupaki największy 51 cm.Oczywiście na podstawie jednych zawodów trudno oceniać rybostan ale troszkę więcej wiemy niż przed spotkaniem.

Po ostatnim sygnale wróciliśmy na miejsce zbiórki .Tam dyrektor łowiska Krzysztof wraz z kolegami Jarkiem i Jurkiem przygotowali dla nas ognisko,naturalnie były kiełbaski itp.Wręczenie nagród nastąpiło praktycznie po ciemku co widać na zdjęciach ,myślę że to też skróciło czas samej biesiady .Zaczęliśmy odprawę o godz.16 z uwagi że sporo osób w soboty pracuje ale mam nadzieję że w tym samym gronie może większym jeszcze się spotkamy np.Mistrzostwa Koła.

 

Pozdrawiam

Marek

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Zawody spinningowe, 11 kwietnia, Zofiówka - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł