Zawody spinningowe koła Baszt w Buku- 2. Tura 2015

/ 1 komentarzy / 14 zdjęć


Rywalizacja spinningowa za nami. W niedzielę 18 października 25. wytrwałych w spinningowaniu kolegów rywalizowało na rzece Warcie w Obornikach Wlkp. Wyjazd zaplanowany na godzinę 6:00 odbył się z małym poślizgiem, ponieważ trzeba było zmienić autobus na inny. Pierwszy uległ awarii na tyle wcześniej, że można było zadysponować następny. Odległość 50 km pokonaliśmy bardzo szybko i przy stanicy Koła Nr 32 Oborniki Miasto byliśmy przed godziną 7:00. Kolega Marek Korcz przypomniał uczestnikom regulamin zawodów i po krótkich przygotowaniach sprzętu wszyscy rozeszli się we wszystkich możliwych kierunkach nawet korzystając z mostu kolejowego na drugą stronę Warty. Trzeba zaznaczyć, że Buk żegnał nas kroplami deszczu, a Oborniki powitały bezdeszczową aurą, która i tak nie trwała długo. Rewelacji nie było, choć niektórym trafiały się większe bolenie ale do wymianu ochronnego brakowało im kilku centymetrów. Małe okonie takie poniżej 18 cm (bo taki wymiar obowiązywał podczas zawodów) też się przytrafiały. O godzinie 10:30 podwoje stanicy udostępniono nam przez kolegę z Obornik. Rozpalono ognisko z rusztem, przy którym powracający zawodnicy mogli ogrzać się i upiec kiełbasę. Gospodarze stanicy przygotowali wrzątek i można było sparzyć sobie kawę czy też herbatę. Odwiedził nas również Prezes tamtejszego Koła Kol. Jacek Kołodziej. Godzina 12:00 oznaczała koniec rywalizacji. Złowione ryby zważono. Złowiono tylko 5,01 kg ryb, tj. okoni i 2. klenie. Warta w Sierakowie była jednak bardziej przyjazna bo pozwoliła wyłowić 13,79 kg ryb.
Komisja przystąpiła do ustalenia kolejności zajętych miejsc w 2. turze i tak pierwszych 6. zawodników:

1 - Jarmużkiewicz Rafał - 1090 pkt.

2 - Kujawa Błażej - 790 pkt.

3 - Korcz Marek - 660 pkt.

4 - Maciejewski Remigiusz - 600 pkt.

5 - Mielcarek Grzegorz - 570 pkt.

6 - Tomczak Mirosław - 320 pkt.

Ostateczna klasyfikacja po 2. turach na podstawie sumy punktów za zajęte miejsca, przedstawia się następująco:

1 miejsce - KORCZ MAREK - 4 pkt.

2 miejsce - KUJAWA BŁAŻEJ - 7 pkt.

3 miejsce - JARMUŻKIEWICZ RAFAŁ - 8 pkt.

Kolejni 3. zawodnicy zgromadzili po 12. punktów i o kolejności miejsc decydowała suma punktów za złowione ryby:

4 miejsce - ŁUKASZYK DIONIZY - 12 pkt. (2480 pkt.)

5 miejsce - KUCZ DAREK - 12 pkt. (1590 pkt.)

6 miejsce - KUJAWA BRONISŁAW - 12 pkt. (1490 pkt.)

Pierwszych 10. zawodników z klasyfikacji końcowej otrzymało upominki oraz wylosowany szczęściarz spośród pozostałych zawodników. Tym szczęściarzem okazał się po raz drugi w tym roku Kol. Przybylski Henryk.

Wynik końcowy z zawodów spinningowych zaliczany jest do klasyfikacji GP-2015, ale o tym w oddzielnej wiadomości.

Następne zawody dopiero w przyszłym roku, na które w imieniu zarządu koła już teraz zapraszam.

Na koniec słowa podziękowania w imieniu zawodników i zarządu naszego Koła kieruje na ręce Prezesa Koła Nr 32 Jacka Kołodzieja za możliwość skorzystania z ich stanicy.

Poniżej tabele z wynikami 2. tury i końcowymi.

 


5
Oceń
(5 głosów)

 Zawody spinningowe koła Baszt w Buku- 2. Tura 2015 - opinie i komentarze

troctroc
+3
Warta ostatnio zrobiła się kapryśna i to nawet bardzo, wcale wyniki mnie nie dziwią, dlatego też cieszą nawet takie wyniki jakie osiągnęli Koledzy. Gratuluję i pozdrawiam. (2015-10-19 18:09)

skomentuj ten artykuł