ZAWODY SPINNINGOWE - 2 TURA

/ 22 zdjęć


Rozstrzygnięto rywalizację o tytuł SPINNINGOWEGO MISTRZA KOŁA 2016. W niedzielę 23 października o 6 rano sprzed hali sportowej wyjechał autobus do miejscowości Brody nad Odrą z uczestnikami 2. tury zawodów spinningowych. Cześć kolegów wybrała się swoimi autami. Na miejscu byliśmy około godziny 7:40. Prezes przypomniał regulamin zawodów i zawodnicy rozeszli się wzdłuż obu brzegów Odry korzystając z przeprawy promowej. Wspólnie z prezesem udaliśmy się na zwiedzanie, co prawda tylko z zewnątrz, skansenu fortyfikacyjnego Czerwieńsk, a w nim m.in. schron bojowy, schrony wartownicze i schron obserwacyjny. Miały one bronic przeprawę promową. Stamtąd ruszyliśmy w kierunku rzeki by rozpocząć spinningowanć. Po drodze natknęliśmy się na kolejny obiekt fortyfikacyjny. Był to wysadzony bądź zbombardowany obiekt, gdzie ściany i strop żelbetowe miały grubość 1 m. Była również stalowa płyta o wymiarach ok. 2,5 x 2,5 m i grubości 10 cm. Jak się okazało trafili tam również inni koledzy. Było to połączenie przyjemnego i pożytecznym.
No a nad wodą wiało nudą. Ryb jak na lekarstwo. Prezesowi udało się chociaż holować 2 szczupaki, którym darował wolność z uwagi na wielkość - 40 i 42 cm. Widziałem jak Darek Kucz złowił bolenia ale 20 cm. Też wrócił do wody. Ktoś mówił o niewymiarowym sandaczu. Na koniec zawodów tylko 5. kolegów miało coś do zważenia. Było 6. okoni, boleń i kleń. W oczekiwaniu na ostateczne wyniki przy rozpalonym ognisku zawodnicy smażyli kiełbasę i posilali się.
Wyniki 2 tury:
1 - Dariusz Szwarc  1690 pkt.
2 - Remigiusz Maciejewski - 630 pkt.
3 - Jacek Rosa - 450 pkt.

4 - Darek Kucz - 170 pkt.
5 - Mirosław Tomczak - 140 pkt.
Po zsumowaniu lokat z obu tur klasyfikacja ostateczna wygląda tak:
1 miejsce - Jacek Rosa - 5 pkt.
2 miejsce - Mateusz Łukaszyk - 7 pkt.
3 miejsce - Mirosław Tomczak - 9 pkt. (waga ryb - 580 pkt.)
4 miejsce - Robert Białek - 9 pkt. (waga ryb - 440 pkt.)
5 miejsce - Remigiusz Maciejewski - 10 pkt.
6 miejsce - Darek Kucz - 11 pkt. (waga ryb - 310 pkt.)
Tabela wyników 1. i 2. tury znajduje się niżej w podanym linku, a wszystkie zdjęcia będą umieszczone w GALERII.

Były to ostatnie zawody przewidziane w planie pracy na 2016 rok i ostatnie w kończącej się kadencji zarządu koła. 
Ja pragnę w tym miejscu pożegnać się z odwiedzającymi tą stronę i podziękować za czytanie mych wypocin. Nie zamierzam kandydować na następną kadencję i prowadzenie strony internetowej przekażę komuś innemu. 

 


5
Oceń
(1 głosów)

 ZAWODY SPINNINGOWE - 2 TURA - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł