Zawody spławikowe - Dzień Dziecka, Chorzewa 09.06.2019 r.

/ 45 zdjęć


W dniu 9 czerwca br. Zarząd PZW Koła Lin w Jędrzejowie z okazji Dnia Dziecka zorganizował zawody wędkarskie metodą spławikową dla dzieci i młodzieży na zbiorniku małym w Chorzewie. O godzinie 8:30 pod Wagonem stawiło się 19 młodych wędkarzy wraz z opiekunami. Młodzi adepci zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe, I grupa najmłodsi do lat 8, II grupa od 9 do 12 lat i III grupa od 13 do 16 lat. Wszystkich zebranych serdecznie przywitał prezes Krystyn Toczyłowski, który przedstawił zasady rywalizacji i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Podczas sprawdzenia listy obecności, każdy z młodych wędkarzy otrzymał zanętę wraz z kompletem haczyków. Po chwili przystąpiono do losowania numerów stanowisk i zawodnicy udali się na wybrane miejsce. O godzinie 9:20 sędzia dał sygnał rozpoczęcia zawodów i w ruch poszły baty oraz odległościówki. Po 2 godzinach rywalizacji sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie karpiki, leszczyki, trafiały się ukleje, okonie i jazgarze. Podczas podliczania wyników zawodnicy i ich opiekunowie posilali się kiełbaską z grilla oraz spożywali napoje. Po chwili sędziowie ogłosili wyniki zawodów.

W kategorii najmłodszych do lat 8: I miejsce zajął Szymon Zaczkowski, II miejsce zajęła Jagoda Klamka.

W kategorii od 9 do 12: I miejsce zajął Patryk Zaczkowski, II miejsce Kamil Majcher, III miejsce Tomasz Klamka, IV miejsce zajęła Natalia Ksel, V miejsce zajął Maciej Jarząb, VI miejsce zajął Mateusz Malec, VII miejsce zajęła Paulina Borowska, VIII miejsce zajął Karol Richter, IX miejsce zajął Mateusz Kałwa, X miejsce zajął Radosław Stanek i ex aequo XI miejsce zajęli Bartłomiej Malżycki i Krążek Filip.

W kategorii od 13 do 16 lat: I miejsce zajął Mateusz Mierzwiński, II miejsce zajął Maciej Koper, III miejsce zajął Jakub Chuptyś, IV miejsce zajął Maksymilian Śliwa i V miejsce Mikołaj Mazur.

Największą rybę o wadze 280 g złowił Mateusz Malec.

Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Sponsorami byli: Sklep wędkarski „BANDIT CARP” – Rafał Matuszewski, FHU „Martex” – Skóra Paweł i Sklep wędkarski „U Zdzicha” – Zdzisław Frankowski.

Na koniec prezes podziękował sponsorom oraz uczestnikom za udział w zawodach i zaprosił na kolejną imprezę wędkarską pod nazwą „Zawody rodzinne”, która odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia br.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Zawody spławikowe - Dzień Dziecka, Chorzewa 09.06.2019 r. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł