Zawody spławikowe szkółki wędkarskiej

/ 1 komentarzy

Dnia 19.09.2010r na Zalewie Karaś w Lubsku odbyły się zawody spławikowe Szkółki Wędkarskiej „Sumik” . Były to zawody z cyklu „Zakończenie sezonu wędkarskiego 2010r”. W rywalizacji udział wzięło ośmioro uczestników naszej szkółki. Rozpoczęliśmy od zapisów i losowania stanowisk wędkarskich. Ze względu na fakt, że nasze treningi odbywają się również na Zalewie Karaś, każdy z „sumików” miał w myślach swoje wymarzone stanowisko. Dobrze wiemy w którym miejscu biorą najlepiej rybki. Co się później okazało tym razem zmieniły swoje miejsce żerowania na inne.

Po przygotowaniu się do startu i zanęceniu o godzinie 9.30 młodzi wędkarze w iście rywalizacyjnych nastrojach rozpoczęli rywalizację. Co do rybek to z początku współpracowały ze wszystkimi „sumikami” , niestety po jakimś czasie nastąpiła przerwa w braniach. Od czasu do czasu komuś udało się wyciągnąć pojedyncze sztuki. Tylko na ostatnim stanowisku Karol nie przestawał łowić, a nawet wyłowił z wody trzy przynęty spinningowe. Około godziny przed końcem Hubertowi i Michałowi M. rybki przypomniały o swoim istnieniu. Gatunki które dominowały to zdecydowanie płotka, czasami dzieci łowiły jazgarze i okonki z których tylko dwa były wymiarowe. Pogoda niestety zbytnio nam nie dopisywała. Wiał chłodny i silny wiatr który utrudniał zarzucanie zestawów. Ale nasze „sumiki” wytrwale wędkowały i bez problemowo reagowały na brania na sfalowanej przez wiatr wodzie.
A oto wyniki zawodów:
1. Bojkowski Karol -437 pkt.
2. Butkiewicz Hubert -426 pkt.
3. Oskierko Kacper -299 pkt.
4. Małyszko Michał -261 pkt.
5. Tołłoczko Weronika -196 pkt.
6. Goletz Lukasz -172 pkt.
7. Michał Witczak -155 pkt.
8. Butkiewicz Emilka - 38 pkt.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Jak już kiedyś wspomnieliśmy u nas nie ma przegranych, bo przegrany jest ten kto na nasze zawody nie przyjdzie. Każdy otrzymał nagrodę i dyplom.
Chcemy również podziękować sponsorom i osobom które nam pomogły zorganizować zawody dla naszych „sumików”. A oto lista:
Nagrody firma DRAGON , JAXON i EXPERT
Medale kol. Czesław Skotni
Wsparcie finansowe Pani Małgorzata Delijewska
Dziękujemy również rodzicom za pomoc przy nadzorowaniu naszych podopiecznych w trakcie trwania zawodów.
Zapraszam na naszą stronkę
www.szkolka.sumik.pev.pl


 


3.6
Oceń
(11 głosów)

 

Zawody spławikowe szkółki wędkarskiej - opinie i komentarze

u?ytkownik1117u?ytkownik1117
0
Brawo kochane Sumiki, tak trzymać ............. (2010-09-20 21:15)

skomentuj ten artykuł