Zawody spławikowe dla seniorów grodziskiego koła PZW

/ 1 komentarzy / 7 zdjęć


W sobotnie popołudnie tj. 13.09.2014 roku wędkarze grodziskiego koła PZW rozegrali ostatnie w tym sezonie zawody spławikowe dla seniorów zaliczane do grand prix Wędkarz roku 2014r. Zawody rozegrane zostały nad jez. Strykowskim niedaleko miejscowości Januszewice. Jak na porę roku pogoda dopisała, przez większość czasu świeciło piękne wrześniowe słońce na jeziorze również nie było zbyt dużej fali co ułatwiało wędkowanie.
W zawodach udział brało 21 wędkarzy, łowiono metodą spławikową na jedną wędkę. Tak jak już wcześniej było wiadomo w zawodach udział brała również ukleja. Osobiście mogę powiedzieć że gdyby ktoś ustawił się tylko na ukleję to byłby to błąd, również kilku kolegów po zakończeniu zawodów mówiło to samo. Ryba ta w dniu dzisiejszym wchodziła w łowisko słabo, może było to spowodowane tym że rano również były zawody i ryba spłynęła z zanętą. Z uwagi na fakt że o tej porze roku słońce zachodzi około godz. 19.15 zawody trwały w dniu dzisiejszym trzy i pół godziny.
Pierwsze miejsce w dniu dzisiejszym zajął Wiesław Mendel z wynikiem 9,800kg, drugie miejsce zajął Paweł Szaj z wynikiem 6,950kg a trzecie miejsce zajął Łukasz Włodarczak z wynikiem 6,450kg. Po ogłoszeniu wyników pierwszych szesnastu zawodników rozlosowało nagrody rzeczowe. Podczas zawodów łowiono płotki, krąpie, leszcze, wzdręgi, okonie i ukleje. Na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas ale korzystając z okazji podam kilka faktów.
Podczas tegorocznego grand prix rozegrano osiem zawodów w których łącznie uczestniczyło 169 wędkarzy, sklasyfikowanych zostało 38 wędkarzy. Wędkarzem roku 2014r w kategorii senior został Marcin Górka z wynikiem 614 pkt, drugie miejsce zajął Łukasz Włodarczak z wynikiem 546 kpt, trzecie miejsce zajął Wiesław Mendel z wynikiem 535 pkt, czwarte miejsce zajął Paweł Szaj z wynikiem 433 pkt, piąte miejsce zajął Adam Włodarczak z wynikiem 413 pkt a szóste Władysław Więch z wynikiem 409 pkt. Cała szóstka otrzyma puchary które zostaną wręczone w styczniu na walnym zebraniu sprawozdawczym koła za rok 2014r.
W imieniu Zarządu koła jak i swoim dziękuję wszystkim zawodnikom za miłą atmosferę podczas zawodów, zdrową rywalizację i profesjonalne podejście oraz wyrozumiałość. Gratulujemy również wszystkim zajętych miejsc i życzymy poprawienia wyników w 2015r.

Sezon zawodniczy w naszym kole dobiegł do końca ale sezon wędkarski jeszcze trwa życzymy wszystkim złowienia dużej ryby i wspaniałych wyjazdów nad wodę. Powodzenia !!!!
 

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Zawody spławikowe dla seniorów grodziskiego koła PZW - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Gratulacje dla zwycięzców. Słowa uznania dla organizatorów tegorocznych imprez. Jako że to ostatnia impreza roku w następnym życzę również sukcesów. Pozdrawiam. (2014-09-16 11:45)

skomentuj ten artykuł