Zawody spławikowe koła Rapa - Wałcz 13.09.14


W sobotę 13.09.2014 r.o godz. 7.00 koło Rapa przy 107 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią w Wałczu zorganizowało zawody spławikowe koła Rapa na jeziorze Zamkowym w Wałczu. Na zbiórkę przed hotelem przybyło ośmiu zawodników w tym dwóch juniorów. Prezes koła omówił zasady łowienia i rozlosowano stanowiska. Zawodnicy rozeszli się na wylosowane przez siebie stanowiska .Przed rozpoczęciem zawodów, uczestnicy przygotowywali zanętę i sprzęt wędkarski. Punktualnie o godz.7.30 sędzia M. Wiciak dał znać do rozpoczęcia zawodów, które trwały do godziny 12.00. Główną przynętą były białe robaki i pinki. Pogoda podczas zawodów była idealna , co zaskoczyło uczestników . Od czasu do czasu były lekkie podmuchy wiatru . Po dwóch godzinach niektórzy rozebrali się do podkoszulek. Do niektórych zawodników przychodzili znajomi i babcie z wnukami. Wnukowie próbowali swoich sił w zawodach pomagając dziadkom. O godz. 12.00 sędzia dał znać do zakończenia zawodów. K. Chora i M. Wiciak przystąpili do sprawnego ważenia złowionych ryb. Zawodnicy po zwinięciu sprzętu przeszli na parking koło hotelu. W tym czasie kolega Marek przyjechał z porcjami obiadowymi , które zostały wydane dla wędkarzy biorących udział w zawodach. Na zakończenie sobotniego wędkowania K. Chora z gospodarzem koła H. Dziubczyńskim wręczał puchary i medale.
Puchary zostały wręczone juniorom za zajęcie pierwszego miejsca dla Karola Wiciaka z wynikiem 2680 pkt., drugie miejsce zajął Michał Łosin z wynikiem 0680 pkt.
Trzem pierwszym seniorom zostały wręczone medale: pierwsze miejsce zajął z wynikiem 3440 pkt. Andrzej Sapiński, drugie miejsce Ireneusz Łosin z wynikiem 2240 pkt. trzecie miejsce zdobył Janusz Wołejko z wynikiem 2220 pkt. czwarte zajął Henryk Dziubczyński z wynikiem 1960 pkt. piąte Krzysztof Chora z wynikiem 1480 pkt. szóste miejsce Janusz Chmielecki z wynikiem 0660 pkt.
Na koniec prezes koła wręczył juniorowi Karolowi Wiciakowi kartę wędkarską ufundowaną przez koło Rapa i wędkarzy za aktywny udział w działalności koła.
Zarząd koła dziękuje wszystkim za udział w zawodach i zaprasza na kolejne zawody, których termin będzie podany na mojej stronie. 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Zawody spławikowe koła Rapa - Wałcz 13.09.14 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł