Zawody SSR Okręgu PZW w Szczecinie

/ 2 zdjęć


W dniu 11 września 2021 roku na jeziorze Stara Dobrzyca (łowisko PZW nr 072) w gminie Resko odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Strażników Społecznych Straży Rybackich Okręgu PZW w Szczecinie. Miło poinformować iż czteroosobową reprezentację SSR Powiatu Goleniowskiego stanowili członkowie Koła Nr 14 "Okoń" w Goleniowie koledzy: Jacek Twardy, Eugeniusz Jarmolik, Marcin Niepsuj i Paweł Kawecki. W dniu zawodów prognoza pogody była mało optymistyczna, zapowiadano duże opady deszczu z gwałtownymi burzami. Jak się okazało warunki do łowienia były idealne, było słonecznie i bezwietrznie. Dominującą rybą na łowisku była płoć i leszcz. W tak sprzyjających warunkach nasi wędkarze osiągnęli znakomite rezultaty.

Do zawodów przystąpiło 10 czteroosobowych zespołów reprezentujących 9 Społecznych Straży Rybackich Okręgu PZW w Szczecinie i drużyna Państwowej Straży Rybackiej ze Szczecina. W klasyfikacji drużynowej SSR Powiatu Goleniowskiego zajęła 3 miejsce ulegając jedynie strażnikom z Pyrzyc i Stargardu. Indywidualnie duży sukces odniósł Jacek Twardy zajmując 2 miejsce i zdobywając 4640 punktów. Pozostali zawodnicy uplasowali się odpowiednio: Marcin Niepsuj 14 miejsce, Eugeniusz Jarmolik 15 miejsce, Paweł Kawecki 29 miejsce, co pozwoliło ostatecznie zająć drużynie 3 lokatę.

Po zaciętej rywalizacji nad wodą, wręczeniu pucharów i nagród, wszyscy uczestnicy zawodów zostali zaproszeni do degustacji potraw przygotowanych w kuchni polowej przez strażników z SSR w Gryficach.

Serdeczne gratulacje dla naszych kolegów.

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Zawody SSR Okręgu PZW w Szczecinie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł