Zawody SSR VIII Rejonu Okręgu PZW Poznań nad jeziorem Niepruszewskim

/ 1 komentarzy / 18 zdjęć


Czteroosobowa drużyna z koła Wydra z Bolewic w składzie: Sylwester Flieger, Adam Łodyga, Piotr Rutkiewicz i Tomasz Witucki wybrała się w niedzielę 27 kwietnia na zaproszenie koła nr 2 z Buku będącego organizatorem tegorocznych zawodów VIII Rejonu Okręgu PZW Poznań na zawody spławikowe Społecznych Straży Rybackich nad jeziorem Niepruszewskim w Cieślach.
Na starcie poza gospodarzami i drużyną z Bolewic stawili się także wędkarze z kół: z Grodziska Wlkp., Lwówka Wlkp., Nowego Tomyśla, Opalenicy, Rakoniewic i Rostarzewa.
Wszyscy zebrali się przed godziną 7 rano na wale w Cieślach. Wędkarzy nad brzegami jeziora przywitał prezes Koła nr 2 w Buku – Pan Andrzej Lebiotkowski, który przekazał następnie głos Panu Jackowi Rosie będącemu sędzią głównym zawodów. Przedstawił on zebranym zasady zawodów. Łowić można było wszystkie ryby z zachowaniem wymiarów i okresów ochronnych zgodnie z RAPR. Same zawody trwać miały 4 godziny od 7.30 do 12.30.
Tradycyjnie po sygnale zakończenia zawodów w swój obchód ruszyła komisja dokonująca ważenia złowionych okazów.
W siatkach zawodników lądowały zazwyczaj uklejki, płocie, krąpie, małe leszcze, trafił się także lin. Złowiono w sumie imponującą liczbę ryb o wadze ponad 160 kg.
Bezkonkurencyjną okazała się drużyna z koła nr 116 Z Rakoniewic w składzie: Mendel Patryk, Górny Ariel, Mendel Dariusz i Smoliński Karol, która we wszystkich sektorach zdobyła 1 miejsce. Złowili oni w sumie 35.64 kg ryb. Sam zwycięzca Mendel Patryk złowił bowiem aż 10,47 kg.
Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z koła nr 31 z Nowego Tomyśla z wagą 23,10 kg, trzecie miejsce przypadło kołu nr 172 z Rostarzewa z 21,89 kg.
Nasza drużyna uplasowała się ostatecznie na całkiem dobrym czwartym miejscu z 19,40 kg ryb. Kolejne miejsca zajęli kolejno drużyny z Grodziska Wlkp., Buku, Lwówka i Opalenicy.
Zakończenie zakończył Pan Andrzej Lebiotkowski i Pan Jacek Rosa, którzy podsumowali zawody a także wręczyli puchary, dyplomy i nagrody zwycięskim drużynom.

Zdjęcia: Piotr Hitner i Zygmunt Smolak

 


5
Oceń
(18 głosów)

 

Zawody SSR VIII Rejonu Okręgu PZW Poznań nad jeziorem Niepruszewskim - opinie i komentarze

PiciuPiciu
0
Dzięki za pochwały. Dobrze jak ktoś docenia wkład pracy. Tylko 4 pkt zabrakło do "pudła", a i tak byliście lepsi od gospodarzy. GRATULUJE. Trochę nerwów kosztowało wykorzystanie programu komputerowego do obliczania wyników zawodów i bieżące drukowanie dyplomów. Nabiorę doświadczenia i na następnych będzie sprawniej. Trzymam za dane słowo co do następnych zawodów. Pozdrawiam (2014-04-28 13:19)

skomentuj ten artykuł