ZAWODY SUPER SENIOR 60

/ 17 zdjęć


W dniu 21 czerwca br. na zbiorniku małym w Chorzewie Zarząd Koła PZW LIN zorganizował zawody dla seniorów 60+. O godzinie 6,30 rano na parkingu stawiło się 10 seniorów. Wszystkich zebranych przywitał prezes koła LIN Krystyn Toczyłowski, który przypomniał zasady rywalizacji i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Po odprawie wszyscy zawodnicy udali się na wylosowane
stanowiska aby przygotować się do zawodów. O godzinie 7:20 sędzia Żal Piotr dał sygnał oznaczający rozpoczęcie zawodów.

Było pochmurno, ale ciepło. Jednakże z czasem zaczęło się przejaśniać i pokazało się słońce. Zmienne warunki atmosferyczne wpłynęły na żerowanie ryb, które brały bardzo delikatnie
 i niepewnie. Było w miarę ciepło i duszno, wiał lekki wiatr.
 W czasie zawodów łowiono głównie leszcze ale trafiły się też karpie, uklejki i jazgarze. Czasami „odjechał” większy karp na pożegnanie „machając” ogonem niezbyt czujnemu wędkarzowi.  Rywalizacja była emocjonująca w duchu „fair play” i trwała do sygnału kończącego zawody.

O godzinie 11,30 sędziowie dali sygnał kończący wędkarskie zmagania i rozpoczęli ważenie ryb. Następnie przystąpili do podliczania wyników zawodów.
W tym czasie zawodnicy emocjonująco dyskutowali o przebiegu zawodów.
Zawody Super Senior wygrał kolejny raz Frankowski Zdzisław, drugie miejsce zajął Szewczyk Paweł a tuż za nim finiszował Toczyłowski Krystyn. Po wręczeniu nagród i dyplomów zawodnicy dyskutowali o tym aby zachęcić starsze pokolenie do sportowego trybu życia.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

ZAWODY SUPER SENIOR 60 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł