Zawody towarzyskie w kole Spółdzielca - rzeka Ina, 11 marca 2017r.

/ 1 komentarzy

W stargardzkim kole Spółdzielca w dniu 11 marca odbyły się pierwsze w tym roku zawody. Mowa o spławikowych towarzyskich zawodach wędkarskich. Boiskiem zmagań była rzeka Ina w Stargardzie na odcinku od ul. Nowowiejskiej. 

Przymrozek w nocy a na miejscu zbiórki 0 stopni przywitało wszystkich startujących na miejscu zbiórki. A było ich o godzinie 7,00 ponad dwudziestu. Po przywitaniu przez Prezesa koła - Waldemara Nagórskiego, omówieniu zasad rywalizacji oraz losowaniu stanowisk wszyscy udali sie na swoje miejsca. 

O godzinie 8,20 nastąpiło nęcenie ciężkie. Dziesięć minut poźniej trąbka dała znać o sobie i wszyscy wystartowali. Początkowe minuty to zero ryb. Dopiero po pierwszej godzinie wędkowania pojawiały się nieliczne ryby. W bardzo dużej mierze były to płocie. Najlepszą przynętą była ochotka sama lub w połączeniu z pinką. Uciąg w tym dniu kształtował się między 1 a 3 gramy. Zawodnicy głównie łowili tyczkami jak i batami. 

Po 3h rywalizacji nastapiło ważenie. Zawody wygrał Grzegorz Michalski wyprzedzając kolejno Marcina Wąchalskiego oraz Andrzeja Rembiszewskiego. Na koniec najlepsi oraz wylosowani szczęśliwcy zostali obdarowani upominkami przy ognisku i kiełbaskach. O słabych wynikach pewnie decydował przymrozek w nocy jak i ciągły spadek wody do momentu zawodów.

Prezes podziękował wszystkim za start w zawodach jednocześnie zapraszając na wiele imprez w kole zaplanowanych na ten rok. Już 22 kwietnia odbędzie sie sprzątanie jezior tychowskich. Nasze koło ma te wody pod opieką.

Wyniki zawodów - pierwsza szóstka:

1. Grzegorz Michalski 1760g

2. Marcin Wąchalski 1580g

3. Andrzej Rembiszewski 900g

4. Łukasz Żylak 500g

5. Marcin Majchrzak 400g

6. Waldemar Nagórski 340g


Szczegółowe wyniki pojawią się wkrótce (także GPX koła). Będą wykresy stanowisk itd.

 

Zdjęcia z tych zawodów; Tutaj


 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zawody towarzyskie w kole Spółdzielca - rzeka Ina, 11 marca 2017r. - opinie i komentarze

spindoctorspindoctor
0
jakieś wyniki są czy przepadły :)   (2017-03-14 07:50)

skomentuj ten artykuł