Zaloguj się do konta

Zawody w Kole Wydra z Bolewic

11 członków koła nr 171 Wydra z Bolewic wzięło udział w niedzielny poranek 15 września w kończących sezon 2013 zawodach wędkarskich. Do Grand Prix liczyło się 6 zawodników, którzy brali udział we wszystkich 5 oficjalnych zawodach w sezonie, lub też opuściło maksymalnie 1 zawody. Największe szanse po podliczeniu wcześniejszych wyników mieli kol. Tomasz Witucki, kol. Adam Łodyga oraz kol. Zenon Osiński. Pozostała 8 zawodników nie chciała im ułatwić tego zadania, więc do samego końca trzeba było trzymać formę i nie pozwolić wyprzedzić się rywalom.
Po rozstawieniu tabliczek z numerami startowymi, zostały rozlosowane między wędkarzy poszczególne stanowiska. Z uwagi na to, iż część zawodników musiała dostać się na drugi brzeg jeziora Obieżne zawody rozpoczęły się nieco później niż przewidywano gdyż o 7.30. Tradycyjnie też nasi zawodnicy łowili 5 godzin. Pogoda tego dnia była dość kapryśna, czasami świeciło słońce, ale zdarzyły się też momenty gdy kropił deszcz.
Po zakończeniu łowienia wędkarze ruszyli w obchód z wagą. Na pierwszym stanowisku zważono ryby jednemu z faworytów kol. Adamowi Łodydze który w siatce miał 3,88 kg ryb, głównie płoci, wzdręg, okoni. Kolejny faworyt Zenon Osiński był na stanowisku nr 3 – złowił w sumie 1,15 kg ryb. Następny pretendent do pucharu Grand Prix- Tomasz Witucki zajmował stanowisku nr 4 – w jego siatce po zważeniu było aż 4,14 kg ryb. Wydawałoby się że będzie to najlepszy wynik tego dnia – ale nikt nie wiedział jak poszło kolegom na drugim brzegu. Komisja musiała udać się i tam by ocenić ich połowy. Wędkarze, którzy byli już po oficjalnym ważeniu mogli zasiąść do posiłku – tym razem do wyboru był obiad w postaci wątróbki, świeżonki czy schabowego.
Gdy na miejsce zbiórki przybyła reszta wędkarzy okazało się że poszło im tam bardzo dobrze. Zwycięzcą tych zawodów okazał się bowiem Sylwester Flieger który wylosował stanowisko na tamtym brzegu i złowił w sumie 5,81 kg ryb. Po przeanalizowaniu wyników z całego sezonu ta waga okazała się być też największą spośród wszystkich.
Prezes Marek Wira i Vice Prezes Piotr Rutkiewicz dokonali podsumowania niedzielnych zawodów.
I miejsce zdobył Sylwester Flieger z wagą 5,81 kg
II Miejsce zdobył Tomasz Witucki z wagą 4,14 kg
III miejsce zdobył Adam Łodyga z wagą 3,88 kg
IV miejsce zdobył Zygmunt Smolak z wagą 3,50 kg
V miejsce zdobył Piotr Rutkiewicz z wagą 1,96 kg
VI miejsce zdobył Marek Wira z wagą 1,91 kg
VII miejsce zdobył Mariusz Palacz z wagą 1,44 kg
VIII miejsce zdobył Zenon Osiński z wagą 1,15 kg
IX miejsce zdobył Włodzimierz Włodarczak z wagą 1,01 kg
X miejsce zdobył Tomasz Talarowski z wagą 0,91 kg
XI miejsce zdobył Józef Szukała z wagą 0,87 kg

Dla każdego uczestnika przewidziana była nagroda, którą odbierano po wyczytaniu wyników.
Wszyscy jednak czekali na najważniejszy wynik podsumowujący sezon 2013, a więc Grand Prix.

Najlepszym zawodnikiem sezonu okazał się TOMASZ WITUCKI który zdobył 7 pkt.
Na II miejscu uplasował się Adam Łodyga z 9 pkt., na III miejsce niespodziewanie wskoczył Piotr Rutkiewicz z 16 pkt.

Zwycięzca odebrał już 3 z kolei puchar Grand Prix i gratulacje od prezesów i pozostałych kolegów wędkarzy.

Rok ten wędkarze z koła Wydra z Bolewic zaliczyć mogą do bardzo udanych. Mimo że to koło liczy sobie zaledwie 30 członków w zawodach brała udział spora ich liczba, do koła przystąpiło też kilku nowych wędkarzy. Wielkim sukcesem określić można również to, iż wędkarzom udało się zorganizować jako gospodarzowi zawody w sezonie 2013 dla Kół 8 Rejonu Okręgu PZW w Poznaniu, a także to że nasi zawodnicy zarówno indywidualnie jak i drużynowo zajmowali często wysokie miejsca na różnego rodzaju zawodach organizowanych również przez inne koła.

Więcej zdjęć w GALERII !! :)

Opinie (5)

peterak

gratulacje dla wszystkich wędkarzy biorących udzial, i dla pierwszej trójki z takimi świetnymi wynikami ;) :D ps. 5* [2013-09-17 16:51]

rafalski06

Gratulacje dla zwycięzców, piękne zawody ,super zdjęcia i ***** za wpis. [2013-09-17 21:03]

Piciu

BRAWO, BRAWO, BRAWO... Szczególne gratulacje temu czworonogowi... ***** [2013-09-18 07:05]

Picerel35

Jak widać na zdjęciu startowało 12 członków I miejsce Golden Retrevier - 6,20 kg ryb . [2013-09-19 08:36]

carlla

Cocos (goldenek) to kiepski zawodnik - nie potrafi nawet utrzymać wędki, więc o zlowieniu przez niego ryby nie ma mowy :) [2013-09-19 13:50]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej