Zawody w Rocznicę Konstytucji 3 Maja-Strzelce Opolskie 2014

/ 2 komentarzy / 53 zdjęć


Puchar Burmistrza.


Koledzy, Koleżanki, Puchar Burmistrza ufundowany z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji III maja już za nami. Wierzcie mi nie był to łatwy dzień. Zawody zaplanowano na godzinę 7/00 ; zbiórka na Rybaczówce. Powiem szczerze że ze względów na to że trwa jeszcze „remont” akwenu „Spałek” zawody odbyły się na stawie „Dewizowiec”. Tak niestety mogliśmy przyjąć na zapisy ograniczoną ilość zawodników. Na listę zapisało się 28 zawodników naszych z dwóch kół naszego miasta. Niestety na zbiórce okazało się że niedoszło, odpadło, zrezygnowało w ostatnim momencie kilku kolegów i tak Ci co nie dostali się na listy mieli już w tym momencie pozamiatane. Po prostu brak z ich strony współpracy z organizatorem, by oddać miejsce drugiemu. Z pewnością przyczyniła się do tego pogoda. Straszny ziąb, ciągła mżawka, przenikliwy zimny wiatr. Więc ostatecznie do zawodów przystąpiło 17 zawodników. Tak, jest już 7/00, prezes naszego koła Zdzisław Ćwieląg powitał uczestników zmagań o Puchar Burmistrza. Króciutko przedstawił Regulamin Zawodów i mamy już losowanie stanowisk. Teraz każdy śpieszy na swoje stanowisko, rozkładanie majdanu, mieszanie zanęt i chwila na kawę. O godzinie 8/20 sędzia główny kol. Krzysztof Orłowski dał sygnał do nęcenia. Równo o 8/30 kolejny sygnał „Łowimy”. Nad wodą mamy las parasoli. Z góry wygląda to jak grzyby na deszczu. No ale wróćmy do kolegów zawodników. Tak, pomimo zimna, wiatru, deszczu rybki raz po raz lądują w podbierakach. Trzeba zaznaczyć że „Dewizowiec” w ostatnim czasie był parę razy zarybiany, więc obfituje w ryby, rybki i duuuże ryby. Niestety, jak na finiszu się okazało, duża ryba nie wyraziła chęci, woli współpracy z nami wędkarzami, pomimo podawania im przeróżnych smakołyków. No skłamał bym, kol. Adam Majchrowicz skutecznie wyholował na tyczkę karpia 33 cm. Przeważnie łowiono leszczyki, płoć, piękne krasnopióry. Zawody trwały do godziny 12/00. Teraz sędzia główny kol. Krzysztof z sędzią sekretarzem kol. Piotrem Ożarowskim przystąpili do ważenia tego co nasi koledzy „wydłubali” z wody. Szybko się zwijamy i udajemy się na naszą „Rybaczówkę”. Teraz sędziowie znów mają co nieco roboty, podliczanie miejsc, wypisywanie dyplomów, przygotowanie zakończenia. Jest, jest, przybył już do nas burmistrz naszego miasta Strzelce Opolskie Tadeusz Goc. Burmistrz podziękował wszystkim przybyłym kolegom, za udział w zawodach, pomimo tak niesprzyjającej aury, cieszy go fakt że Impreza z okazji   rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja cieszy się takim zainteresowaniem wśród naszej Strzeleckiej braci wędkarskiej. Teraz miła chwila ogłoszenie wyników. Burmistrz Tadeusz Goc razem z naszym prezesem Zdzisławem Ćwielągiem przystąpili do dekoracji zwycięzców.

  1. Zenon Kwiek – 10031 - I miejsce.

  2. Piotr Gumienny – 5005 – II miejsce.

  3. Adam Majchrowicz – 4435 – III miejsce.

  4. Kazimierz Niedźwiedź – 4405 – IV miejsce.

  5. Marcin Malec – 3810 – V miejsce.

  6. Marcin Szczędzina - 2890 – VI miejsce.

    Prezes Zdzisław Ćwieląg wzraz z burmistrzem Tadeuszem Gocem pożegnali wszystkich kolegów, także podziękowali za wspaniałą wędkarską rywalizację i zaprosili nas na następne zawody które to odbędą się już 18.05.2014 na kanale Kędzierzyńskim.

     

Zapraszamy!!!

 

 

 


4.9
Oceń
(10 głosów)

 

Zawody w Rocznicę Konstytucji 3 Maja-Strzelce Opolskie 2014 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Gratulacje dla zwycięzców. Życzę wspaniałej pogody i takich brań na następnych zawodach. Pozdrawiam. (2014-05-04 08:54)
moczykij77moczykij77
0
Gratuluję zwycięzcy, gratuluję pozostałym kolegom. Widzę, że sześć miejsc zostało nagrodzonych a ja zająłem 5 miejsce, więc dlaczego nikt się ze mną nie skontaktował, żebym się zgłosił po nagrodę ? Czyżby brakło ? Może mi ktoś wyjaśnić o co tutaj chodzi ? Prezesie !!! Kol. Piotrze !!! Czekam na Waszą odpowiedź. (2014-05-06 10:38)

skomentuj ten artykuł