Zaloguj się do konta

ZAWODY WĘDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA 2011 w RADOMSKU

Zawody wędkarski z okazji Dnia Dziecka
zorganizowane pod patronatem koła P.Z.W numer 27 i przy pomocy koła P.Z.W 21 w Radomsku.

W dniu 29.05.2011r. na zbiorniku w Lipowczycach odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez Koło P.Z.W. 27 Fameg przy pomocy Kola P.Z.W 21 . Do udziału w zawodach przystąpiło pięćdziesięciu jeden naszych świętujących milusińskich. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: dziewczęta do lat 15, chłopcy młodsi do 10 lat i chłopców starszych do lat 15. Przed udaniem się na stanowiska każdy otrzymał słodki upominek. Sędzia Andrzej Gnojński poinformował zawodników o regulaminie połowu ryb, jaki obowiązuje podczas zawodów.
Nasze koło zadbało o milusińskich, którzy nie byli zainteresowani konkursem wędkarskim i dla tej grupy dzieci został zorganizowany konkurs strzelania z łuku, do którego przystąpiło piętnaścioro zawodniczek i zawodników. Dzieci pod czujnym okiem harcerzy i naszego kolegi Roberta Trajdosa dzielnie walczyły o jak najlepszy wynik.
Pogoda nam dopisywała, było słonecznie i ciepło.

Po dwóch godzinach rywalizacji zabrzmiał sygnał i wszyscy udali się, aby zważyć swoje zdobycze. W czasie prac komisji sędziowskiej każdy z uczestników jak i opiekunów został zaproszony na poczęstunek przy grillu i ognisku. Dzieci z nie cierpliwością oczekiwały na ogłoszenie wyników. Po około trzydziestu minutach prezes koła kolega Zbigniew Biniek ogłosił pierwsze wyniki.
Dzieciaki z radością odbierały puchary medale dyplomy i nagrody dla najlepszych w każdej z grup wiekowych.
Dla każdego milusińskiego została ufundowana nagroda i mały upominek wraz z pamiątkowym dyplomem radości na twarzach dzieci było bez liku, co tylko motywuje nasze koło do pojęcia w przyszłym roku starań do powtórzenia takiej imprezy dla naszych milusińskich.
Pragniemy gorąco podziękować naszym sponsorom: Pani Prezydent Miasta Radomska Annie Milczanowskiej, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu sp. z o.o. w Radomsku, Towarzystwu Budownictwa Społecznego w Radomsku Sp. z o.o., ESBANK Bankowi Spółdzielczemu w Radomsku, firmom Brat-Pol, Wtórmex, Drukarni Braci Kamińskich i sklepom ZOO-Wędkarskim A. Z. Biniek.

Wyniki zawodów wędkarskich:

Kategoria dziewczynek startowało 11 osób

1 Miejsce Kuliś Andżelika – 400 punktów
2 Miejsce Kulis Paulina - 340 punktów
3 Miejsce Kilian Julia - 320 punktów
4 Miejsce Michoń Oliwia - 240 punktów

Kategoria chłopcy do 10 lat startowało 11 osób

1 Miejsce Wolski Michał – 1060 punktów
2 Miejsce Kowalski Seweryn – 860 punktów
3 Miejsce Dziegieć Piotr – 600 punktów
4 Miejsce Kowalski Jakub – 420 punktów
5 Miejsce Banasiak Miłosz – 360 punktów

Kategoria chłopcy od 11 lat do 15 lat startowało 29 osób

1 Miejsce Cała Daniel – 3120 punktów
2 Miejsce Banasiak Natan – 890 punktów
3 Miejsce Machura Michał – 470 punktów
4 Miejsce Piekielski Przemysław – 390 punktów
5 Miejsce Nowicki Kamil – 220 punktów

Opinie (1)

kowal 01

Byłem tam i widziałem pierwszy raz w naszym regionie koło wędkarskie włożyło tyle pracy aby zorganizować to od strony logistycznej.Dzieciaki i ich opiekunowie wyrażali się bardzo mile na temat organizacji takiej imprezy.Koło numer 27 postarało się aby dzieci i ich opiekunowie którzy nie posiadają własnego transportu mogli uczestniczyć.Został wynajęty autobusu który bezpiecznie dostarczył ich na łowisko jak i z powrotem po imprezie odwiózł do Radomska.Radość dzieci bezcenna może w taki sposób uda nam się promować wędkarstwo pośród najmłodszych a nie jest to łatwe bo w naszym regionie jest bardzo mało wody podlegającej pod PZW.Piękny gest z strony Radomszczańskich przedsiębiorców którzy wspomogli finansowo tą inicjatywę.Mam nadzieję że uda się powtórzyć tego typu imprezę w przyszłym roku.Bo nic nie sprawia tyle radości jak zadowolone dzieci.Ps.Panowie nie spoczywajcie na laurach i zaczynajcie przygotowanie do przyszłorocznej imprezy.Pozdrawiam wszystkich którzy poświęcili swój wolny czas aby to wszystko zorganizować. [2011-06-18 18:22]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej