III Puchar Wójta 2013

/ 7 komentarzy / 18 zdjęć


Na długo przed godziną 7 na parking j. Chłodnego zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy zawodów o III puchar wójta Jacka Brigmana . Choć w nocy z 31/01.09 padał deszcz to poranek nad jeziorem przywitał nas piękną pogodą tylko lekki szum sitowia i świergot nielicznych ptaków oznajmiał nam, że lato się kończy.  Niektóre drzewa ,,brzozy" już zmieniają barwę . Na tafli jeziora lekka zmarszczka, nie widać ruchu ryb- co to wróży?? Przekonamy się już niebawem. Na starcie zameldowały się wszystkie pięć zaproszonych drużyn : Bysław , Gostycyn , Tuchola , Śliwice no i gospodarz Cekcyn. Na początek najważniejsze : zawody odbywać się będą na żywej rybie- po zakończeniu zawodów - na stanowiskach zamelduje się komisja wagowa , a zważone rybki wrócą do swego środowiska. Do komisji wagowej wyznaczono : Mirka Smolenia oraz kapitanów poszczególnych drużyn. Sędzią głównym został wyznaczony Jan Galiński. Sędzia sekretarz to Jan Glazik. Jak zawsze u nas odprawa przed zawodami to domena naszego prezesa Kazia Banacha -co łowimy jak, czego możemy się spodziewać  w tych warunkach i o tej porze roku. Teraz kapitanowie drużyn losują koperty z numerami stanowisk .Zapisy u sekretarza Janka i udajemy się na stanowiska by przygotować je i siebie  do zawodów. Pierwszy sygnał o godzinie 7,45 - nęcimy. Godzina 8,00 rozpoczynamy łowienie. Pierwsze płotki meldują się na haczkach, tylko dlaczego one takie małe. Wszyscy przeczuwali coś takiego i już na starcie przygotowali sobie bardzo delikatne zestawy. Kto tego nie wiedział ma ogromne kłopoty w rozpoznaniu brań, a na dodatek pogoda zaczyna płatać figle. Wiatr co chwilę zmienia kierunek i na dodatek się wzmaga. Ciśnienie od wczoraj spadło o kilka hektopaskali . Już te delikatne zestawy zaczynają na tej fali przeszkadzać, i niektórzy zmieniają sprzęt na cięższy, a rybki nic sobie z tego nie robią i biorą coraz bardziej himerycznie. Niebo coraz ciemniejsze i zanosi się na deszcz, czy wytrzyma do końca zawodów. Czas jak to zwykle bywa na rybach bardzo szybko płynie - kończymy. Na stanowiskach komisja wagowa i ...........  tylko jeden zawodnik Kaziu Banach przekroczył kilogram złowionych ryb. Pozostali wszyscy to zakres od 250- 890 gram. Tak więc zwyciężył indywidualnie Kaziu, drugi Artur Gostomczyk obaj z Cekcyna, trzeci Bogdan Kreft Śliwice, IV Henio Gumiński Cekcyn, a V Jacek Śmigiel - Śliwice.
Drużynowo : I miejsce Cekcyn z wynikiem 3250 pkt
                     II .......... Gostycyn.................1900pkt
                     III.......... Tuchola  ................. 1680pkt
                     IV .......... Bysław   ................  1440pkt
                     V  .........  Śliwice  .................. 1240pkt
Jak widać tylko Cekcyn dość znacznie odskoczył od pozostałych, pozostałe wyniki dość wyrównane.
Teraz to już tylko biesiada i dyskusje, co przeszkadzało ( jakże by inaczej) co można było by zrobić by wyniki były lepsze?? Pomału się żegnamy ido zobaczenia na kolejnych zawodach .  

 

Informacje dodatkowe

 • Typ zawodów: 
 • Data/Miesjce zawodów: 
  / ( » » )
 • Godzina/Miesjce zbiórki: 
 • Czas trwania zawodów: 
  od godziny: do
 • Kwatery w pobliżu 
  meteor-turystyka.pl


5
Oceń
(8 głosów)

 

Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:wybieram się tam!

Dokumenty (2)III Puchar Wójta 2013 - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Wielkie brawo!!!!!! Gratulacje dla organizatorów i uczestników. ***** i pozdrowienia. (2013-09-01 18:42)
halski021halski021
0
Gratulacje! - CEKCYN (2013-09-02 08:20)
halski021halski021
0
Lubiłem takie zawody , gdy rybka słabo brała.Wtedy trzeba główkować ,aby chciały wejść na haczyk.Jak dobrze biorą ,to wygrywają AUTOMATY(zawodnicy,którzy poświęcają dużo czasu na treningi , bo go mają) (2013-09-02 08:30)
dendrobenadendrobena
0
Jako sędzia mam za sobą wiele zawodów gdzie wyniki były b.słabe. Nie wyniki są najważniejsze. Właśnie wspólne spotkanie po zawodach to cudowna sprawa. Tak się integruje wiele grup społecznych. Gratulacje dla zwycięzców. Pozdrawiam. (2013-09-02 19:35)
dendrobenadendrobena
0
Jako sędzia mam za sobą wiele zawodów gdzie wyniki były b.słabe. Nie wyniki są najważniejsze. Właśnie wspólne spotkanie po zawodach to cudowna sprawa. Tak się integruje wiele grup społecznych. Gratulacje dla zwycięzców. Pozdrawiam. (2013-09-02 19:35)
dendrobenadendrobena
0
Jako sędzia mam za sobą wiele zawodów gdzie wyniki były b.słabe. Nie wyniki są najważniejsze. Właśnie wspólne spotkanie po zawodach to cudowna sprawa. Tak się integruje wiele grup społecznych. Gratulacje dla zwycięzców. Pozdrawiam. (2013-09-02 19:38)
jurekjurek
0
Zgadzam się z koleżanką i pozdrawiam wszystkich. (2013-09-04 12:10)

skomentuj ten artykuł