Zawody wędkarskie dla seniorów.

/ 5 zdjęć


W dniu 28.08.2016r zostały rozegrane zawody wędkarskie dla seniorów grodziskiego koła PZW, miejscem rywalizacji było jez. Niepruszewskie. W zawodach udział brało 13 wędkarzy, wędkowano od godz. 8:00 do godz. 12:00. Zawody wygrał z wynikiem 9,100kg Wiesław Mendel, drugie miejsce zajął z wynikiem 7,780kg Marcin Górka a trzecie miejsce z wynikiem 7,550kg zajął Łukasz Włodarczak. Jedenastu pierwszych wędkarzy rozlosowało nagrody przygotowane przez zarząd koła.

Łowiono głównie płocie, krąpie i okonie, tak jak zwykle wszystkie ryby w dobrej kondycji trafiły do wody. Łowisko na Cieślach jest dobrym miejscem na rozgrywanie zawodów pod względem rybostanu, ale dojazd nad brzeg akwenu jest utrudniony z powodu bardzo głębokich dziur i kolein, nie wyobrażam sobie dojazdu nad brzeg jeziora po opadach deszczu. Sam dojazd wygląda tak jakby ktoś chciał utrudnić wędkarzom dostęp nad brzeg jeziora, czy celowo nie wiadomo. Widać było to również po miejscach do wędkowania, niestety sukcesywnie zarastają trzciną, idzie dostrzec że presja jest mała a wizyty wędkarzy coraz rzadsze. Przypominam sobie zawody w których rozstawienie trzydziestu numerów nie stanowiło problemu, obecnie był problem rozstawić 13 miejsc. Opiekunom łowiska należy się duży minus.

Po siedmiu konkursach zaliczanych do klasyfikacji Grand prix Wędkarz roku 2016r w kategorii senior na prowadzeniu znajduje się Marcin Górka z wynikiem 576pkt, drugie miejsce zajmuje Łukasz Włodarczak z wynikiem 516pkt a trzecie miejsce zajmuje Wiesław Mendel z wynikiem 511pkt. Na pozostałych miejscach premiowanych pucharami znajdują się na czwartym miejscu Władysław Więch  z wynikiem 462pkt, na piątym miejscu Paweł Szaj z wynikiem 425pkt, na szóstym miejscu Adam Włodarczak z wynikiem 337pkt.

Spoglądając na tabelę i punktację przed ostatnimi zawodami w sezonie miejsce pierwsze jest już raczej niezagrożone choć są jeszcze matematyczne wyliczenia które wskazują na cień szansy, bój raczej będzie się toczył o drugie i trzecie miejsce tam szanse mają czterej zawodnicy. Również ciekawie będzie w rywalizacji o szóste miejsce tam bój stoczy pięciu zawodników. Już teraz zapraszam na ostatnie zawody w sezonie 2016r.

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zawody wędkarskie dla seniorów. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł