Zawody wędkarskie - Dzień Dziecka

/ 41 zdjęć


W dniu 4 czerwca br. Zarząd PZW Koło Lin w Jędrzejowie z okazji Dnia Dziecka zorganizował zawody wędkarskie metodą spławikową dla dzieci i młodzieży na zbiorniku małym w Chorzewie. Młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe, I grupa najmłodsi do lat 8, II grupa od 9 do 12 lat i III grupa od 13 do 16 lat. O godzinie 8 pod Wagonem  stawiło się 17 młodych wędkarzy wraz z opiekunami. Wszystkich zebranych serdecznie przywitał prezes Krystyn Toczyłowski, który przedstawił zasady rywalizacji i „życzył połamania kija”. Po sprawdzeniu listy obecności, przystąpiono do losowania numerów stanowisk, po czym zawodnicy udali się na wylosowane miejsca. O godzinie 9 sędzia dał sygnał do rozpoczęcia zawodów i w ruch poszły baty oraz odległościówki. Pogoda do wędkowania była zmienna ale słoneczna, początkowo wiał lekki płd. - wsch. wiatr, który wraz z upływem czasu zmieniał kierunek tym samym utrudniał wędkowanie. Po 2 godzinach zakończono zawody, a sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb w poszczególnych grupach wiekowych. Łowiono głównie leszcze i płotki a trafiały się karasie i szczupaki. Podczas podliczania wyników przez sędziów, zawodnicy i ich opiekunowie posilali się kiełbaską z grilla, którą znakomicie jak zwykle, przygotował niezawodny kolega Piotr Żal. Po zjedzeniu posiłku sędziowie ogłosili wyniki zawodów.
 
W kategorii najmłodszych wszyscy zajęli I miejsce: Zaczkowski Patryk, Jarząb Maciek, Klamka Tomasz, Klamka Jagoda, Grad Wiktoria, Kucybała Piotr.
           
W kategorii od 9 do 12 lat zwyciężył  Marcińczak Oliwier z wynikiem 520 pkt., II miejsce zajęła Janus Daria z wynikiem 105 pkt., III miejsce zajęła Janus Anna wynikiem 60 pkt.
 
W kategorii od 13 do 16 lat zwyciężył Dziób Dominik z wynikiem 2220 pkt., II miejsce zajął Lentas Kamil z wynikiem 550 pkt., III miejsce zajęła Majcher Emilia z wynikiem 415 pkt.
 
Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy, nagrody rzeczowe, zwycięzcy w kategoriach 9 – 12 i 13 – 16 otrzymali puchary a najmłodszym wręczono słodkie upominki.
 
Sponsorami byli: Firma Martex - Paweł Skóra, sklep wędkarski „BANDIT CARP” – Rafał Matuszewski, Jarosław Równicki oraz PZW Koło Lin w Jędrzejowie.
 
Na koniec prezes podziękował wszystkim sponsorom oraz uczestnikom za udział w zawodach i zaprosił na kolejną imprezę wędkarską pod nazwą „Zakończenie wakacji”, która odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia br.
 

 


3
Oceń
(2 głosów)

 

Zawody wędkarskie - Dzień Dziecka - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł