Zawody wedkarskie o największą rybę 11.06.17r. j. Zadworne

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


Kolejny tydzień - kolejne zawody. Tym razem spotykamy się 11.06.17r. o godzinie 6,00 na parkingu jeziora Zadwornego. Tu rozegramy zawody o największą rybę. Cała zabawa polega na tym że : do klasyfikacji każdy wędkarz podaje tylko tę największą złowioną na tych zawodach rybę. Od początku. Zapisy u sekretarza Janka Glazika, potem losowanie stanowisk w tym samym miejscu. Kolej na naszego prezesa Kazia Banacha i odprawa : co łowimy , jakie wymiary i okresy ochronne ryb. Jako że naszemu prezesowi pilno na zebranie koła myśliwskiego , jak najszybciej rozpoczynamy zawody. Godzina 6,45 rozpoczynamy nęcenie i o 6,30 ,, ŁOWIMY". Każdy ma swoje tajemnice i każdy zakłada na haczyk to co wg niego powinno być najskuteczniejsze. A więc do wody wędrują różnego rodzaju robaczki i inne tajemnicze przynęty. SKUTECZNOŚĆ TYCH ZABIEGÓW RACZEJ MIZERNA. Czy to przez wspaniałą pogodę która nam towarzyszy ?Przepiękne słoneczko i zero wiatru , a może księżyc jest tam gdzie nie trzeba ? Po za tym w kalendarzu ,, słabe brania". Czyżby się sprawdzało ?? Przecież wędkarz łowi w każdych warunkach i oby tylko widły nie leciały z nieba !!! Czas płynie a ja łowię płotki na przemian z linami nie wielkiej wielkości. Koło mnie przepływają stada tegorocznego wylęgu- mnóstwo tego - a  co dorośnie na haczyk ?? Może jakieś ze trzy procent ? SZKODA . Każdy z nas chciałby by wszystkie te ryki przeżyły i urosły do znacznych rozmiarów . Fajne te zawody - kończymy. Jak się okazuje - moje liny nie odpowiadają komisji wagowej. Komisja twierdzi że : wymiar lina to 30cm. Sprawdzam w domu ,,BŁĄD" LIN TO : 25CM. Moje ryby przekraczają znacznie te wymiary. Koniec i pozostaje nie smak. A przecież dzień wcześniej sprawdzałem. Teraz grill i rozdanie nagród.  

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Zawody wedkarskie o największą rybę 11.06.17r. j. Zadworne - opinie i komentarze

halski021halski021
0
Jakie były wyniki , kto wygrał ? Janek ja zawsze na rybach mam przy sobie RAPR , aby udowodnić moje racje , gdy ktoś wymyśla nieistniejące przepisy . U nas lin ma podniesiony  wymiar do 30cm na wszystkich jeziorach PZW , którymi opiekuje się nasze koło . To jest zapisane w zezwoleniu na wędkowanie , u was jest inaczej ? (2017-06-13 20:06)
mirek1960mirek1960
+1
Okręg bydgoski ma 30 cm wymiar ochronny lina, co jest jasno napisane w informatorze, radziłbym sie szczegółowo zapoznać, zamiast oczerniac. Pozdrawiam (2017-06-15 11:48)

skomentuj ten artykuł