Zawody wędkarskie - Dzień Dziecka, Chorzewa 10.06.2018 r.

/ 40 zdjęć

W dniu 10 czerwca br. Zarząd PZW Koła Lin w Jędrzejowie z okazji Dnia Dziecka zorganizował zawody wędkarskie metodą spławikową dla dzieci i młodzieży na zbiorniku małym w Chorzewie. O godzinie 8 pod Wagonem stawiło się 10 młodych wędkarzy wraz z opiekunami. Młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, I grupa najmłodsi do lat 8 i II grupa od 9 do 12 lat. Wszystkich zebranych serdecznie przywitał prezes Krystyn Toczyłowski, który przedstawił zasady rywalizacji i „życzył połamania kija”. Po sprawdzeniu listy obecności, przystąpiono do losowania numerów stanowisk, po czym zawodnicy udali się na wylosowane miejsca. O godzinie 9 sędzia dał sygnał do rozpoczęcia zawodów i w ruch poszły baty oraz odległościówki. Pogoda do wędkowania była bezwietrzna i było bardzo duszno. Po 2 godzinach rywalizacji sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb w poszczególnych grupach wiekowych. Łowiono głównie karpiki, leszczyki, trafiały się ukleje i jazgarze. Podczas podliczania wyników przez sędziów, zawodnicy i ich opiekunowie posilali się kiełbaską z grilla oraz spożywali napoje. Po zjedzeniu posiłku sędziowie ogłosili wyniki zawodów.

W kategorii najmłodszych: I miejsce zajął Patryk Zaczkowski, II miejsce zajął Kamil Majcher, III miejsce zajęłaJagoda Klamka, IV miejsce zajął Jakub Czajor, V miejsce zajął Tomasz Klamka, VI miejsce zajął Jakub Rączkiewicz i VII miejsce zajął Maciej Jarząb.

W kategorii od 9 do 12 lat zwyciężył Filip Kania, II miejsce zająłKacper Marcińczak i III miejsce zajął Oliwier Marcińczak.

Zawodnikom wręczono także pamiątkowe statuetki za największą rybę:Patryk Zaczkowski, Jakub Czajor i Jagoda Klamka.
Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe oraz wręczono słodkie upominki.

Sponsorami byli: sklep wędkarski „BANDIT CARP” – Rafał Matuszewski oraz Robert Czajor.

Na koniec prezes podziękował wszystkim sponsorom oraz uczestnikom za udział w zawodach i zaprosił na kolejną imprezę wędkarską pod nazwą „Zakończenie wakacji”, która odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia br.