Zaloguj się do konta

Zawody z okazji Narodowego Święta Niepodległości Kutno 2013

Narodowe Święto Niepodległości na wędkarsko.
Wędkarze z Koła PZW „METALURG” Kutno starają się Święta Narodowe spędzać na specjalnie zorganizowanych okolicznościowych zawodach wędkarskich. Z okazji przypadającego Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali tradycyjny mecz wędkarski wyzywając na pojedynek Koło PZW Miejskie nr 1 w Kutnie. Patronat nad zawodami objął Przewodniczący rady Miasta w Kutnie pan Grzegorz Chojnacki. Na wiele dni przed rywalizacją spotkali się Prezesi Kół , Zbigniew Gralewski i Jacek Byczek ustalając zasady meczu. Obaj wzięli udział w rywalizacji i stoczyli bezpośredni pojedynek. Dzięki uprzejmości Prezesa Gospodarstwa Rybackiego we Włocławku pana Tadeusza Nowickiego mecz odbył się na jeziorze Kromszewickiem z łodzi. Pogoda jak to o tej porze zbytnio nie rozpieszczała, ale najważniejsza była wspaniała atmosfera zawodów. Poranna zbiórka wędkarzy, szybka odprawa, wspólne gorące śniadanie i oczekiwany sygnał na start. Łodzie pomknęły po czystej wodzie „naszego” jeziora w pogoni za drapieżnikami. Na pierwsze brania długo nie trzeba było czekać. Pięć godzin rywalizacji błyskawicznie upływa i załogi meldują się w porcie. Ponieważ zawodnicy prowadzili na bieżąco klasyfikacje na łodzi na ogłoszenie wyników czekamy kilka chwil .
Zbigniew Gralewski – Jacek Byczek - 1 : 1
Mirosław Piątek – Paweł Włodarczyk - 1 : 2
Jarosław Koliński – Wacław Marciniak – 1 : 2
Przemysław Saczuk – Michał Puchalski – 1 : 2
Szymon Błaszczyk – Krzysztof Pawłowski – 1 : 2
Mikołaj Derej – Tomasz Donakowski – 1 : 2
Mecz „METALURG” – Miejskie nr 1 - 6 – 11.
Po zakończenie rywalizacji kolega Mirosław Piątek, przypomniał genezę ustanowienia Narodowego Święta Niepodległości w 1937 roku. Następuje wręczenie nagród dla uczestników. Puchar Prezesa Koła „METALURG” za największą rybę zdobył kol. Donakowski Tomasz za okonia dł.27,5 cm Gospodarze zapraszają na wspólny posiłek, który jest okazją do wymiany doświadczeń tym bardziej, że wielu spinningistów z Koła Miejskiego nr 1 to czołówka w okręgu i reprezentują nas na Mistrzostwach Polski. Przy okazji pada wiele anegdot i kawałów wędkarskich.
Z inicjatywy Prezesów Kół "Metalurg" i Miejskiego nr 1 w przyszłym roku zostanie zorganizowana wystawa sprzętu wędkarskiego lat 50-tych, 60-tych i 70-tych oraz zawody wędkarskie z użyciem wyżej wymienionego sprzętu (zawody odbędą się w maju przyszłego roku).

Opinie (1)

graigo

Trudno dołożyli nam. Za rok wygramy!!!!!!!!!! [2013-11-20 22:15]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej