Zawody z okazji 10- lecia istnienia Koła nr 171 Wydra z Bolewic

/ 2 komentarzy / 15 zdjęć


Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu, uchwałą Zarządu Okręgu nr 200/05 z dnia 18-02-2005r powołał do istnienia Koło PZW w Bolewicach, nadając mu numer 171. Założyciele ustalili że koło będzie nosić nazwę WYDRA. Nazwa ta obowiązuje do dnia dzisiejszego. Jesteśmy jednym z najmniejszych kół w Okręgu PZW Poznań. W 2015 swoje składki w kole wykupiło bowiem 37 osób. Nie znaczy to jednak, że niewiele robimy. Jesteśmy bowiem grupą, która choć nieliczna to prężnie działająca na swoim terenie. Angażujemy się w „życie” społeczności naszej wsi, organizujemy corocznie zawody dla członków koła, dla dzieci z okolic zawody z okazji Dnia Dziecka, a także zawody z o Puchar Wójta Gminy Miedzichowo z Okazji Dni Bolewic. Staramy się także uczestniczyć w zawodach regionalnych wystawiając spośród swoich członków drużynę godnie nas reprezentującą.

I to właśnie z okazji naszego małego jubileuszu 10-lecia istnienia koła zorganizowaliśmy dnia 17 maja 2015r. nad jeziorem Linie III zawody dla wszystkich członków. Nad brzegami jeziora zebrała się aż połowa wszystkich członków by konkurować w zawodach o największą rybę.

Po rozlosowaniu stanowisk rozeszliśmy się na swoje punkty połowów by przygotować się do zawodów. Uzgodniliśmy, że wyjątkowo tym razem będziemy łowić na 2 wędki, dowolną metodą, a o zwycięstwie zdecyduje największa złowiona tego dnia ryba. Szyki tego dnia psuła często bardzo kapryśna pogoda i wiejący silny wiatr, który utrudniał zarzucanie wędek. Z uwagi na zmieniającą się pogodę i ryby tego dnia były kapryśne. W momencie ważenia połowów okazało się że nie każdy miał w siatce ryby.

Na podsumowanie zawodów stawili się także zaproszeni goście – Wójt Gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota, Sekretarz Gminy – Ireneusz Skorupa, a także Pan Zbigniew Baranowski – opiekun koła z ramienia Zarządu Okręgu PZW Poznań, a jednocześnie Prezes Koła nr 24 ze Lwówka Wlkp.
Wójt Gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota pogratulował wędkarzom ich jubileuszu, oraz wręczył pamiątkową statuetkę oraz list gratulacyjny. Także Pan Zbigniew Baranowski w kilku słowach powinszował Kołu rocznicy i wręczył gratulacje od całej społeczności Koła ze Lwówka Wlkp.

Prezes koła Marek Wira wręczył puchar i nagrody zwycięzcom dzisiejszych zawodów. Największą rybę – lina o wadze 0,70 kg złowił Zygmunt Smolak, na II miejscu uplasował się Tomasz Talarowski z wagą 0,40 kg, na III miejscu znalazł się Bernard Osses z rybą o wadze 0,35 kg.

Zaproszeni goście oraz wszyscy obecni na uroczystości wędkarze otrzymali także ufundowany pamiątkowy medal okolicznościowy.

Tradycyjnie po części oficjalnej zebraliśmy się na poczęstunku. 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Zawody z okazji 10- lecia istnienia Koła nr 171 Wydra z Bolewic - opinie i komentarze

PiciuPiciu
0
Z okazji jubileuszu wszystkiego najlepszego i następnych jubileuszy... (2015-05-23 14:21)
piotr 0206piotr 0206
0
Sto LAT. (2015-05-31 13:06)

skomentuj ten artykuł