Zawody z Okazji Dnia Dziecka-Poniatowa 23.05.15

/ 1 komentarzy / 63 zdjęć


Dnia 23.05.2015 r. o godz. 9:00 na stawie w Poniatowie odbyła się trzecia edycja zawodów z okazji Dnia Dziecka.
Na zawody zapisało się łącznie 20 dzieci 5 dziewczynek i 15 chłopców w dwóch kategoriach wiekowych do lat 11 i do lat 15.
O godzinie 9:00 dzieci i młodzież, a także ich opiekunów przywitał Prezes Koła PZW Wałbrzych Miasto Waldemar Szywała, następnie głos zabrał Viceprezes oraz sędzia główny zawodów Jerzy Szołtaniak, który przedstawił regulamin zawodów. Jako ostatni przemawiał instruktor młodzieży oraz jeden z organizatorów zawodów Paweł Dawiec, który przedstawił wszystkim listę sponsorów, dzięki którym odbyły się zawody, a byli to:
JAXON, VENIRE, AJ GROUP, PROFESS, BALSAX, EXPERT, WĘDKARSKI.COM, WĘDKARSKI ŚWIAT.
Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 10:00. Łowienie trwało 2 godz., a każda ze złowionych ryb wróciła do wody. Mimo iż rybki tego dnia nie chciały współpracować, każdy coś złowił, a staw na Poniatowie po raz kolejny udowodnił nam, że rybostan jest bardzo zróżnicowany. Wśród poławianych ryb można wymienić: płotki, wzdręgi, krąpiki, leszczyki, linki, amury i okonki.
Po zważeniu ryb sędziowie poszli podliczać wyniki, natomiast dzieci zasiadły do posiłku.
Po jedzeniu przystąpiliśmy do zabawy zwanej „WĘDKĄ SZCZĘŚCIA”. Polegało na wyławianiu wędką paczek z prezentami ufundowanymi przez firmy. W paczce dzieci znajdywały zanęty od firm PROFESS i VENIRE, spławiki, żyłki, haczyki, śruciny, od firm JAXON, BALSAX, EXPERT, WĘDKARSKI.COM.
Warto wspomnieć, że były osoby, które nie miały zanęty, dlatego też otrzymały one zanętę od sponsorów PROFESS i VENIRE.
Po „WĘDCE SZCZĘŚCIA” dzieci przystąpiły do zawodów rzutowych. Rzucali oni do tarczy Arenberga z różnych odległości w zależności od kat. wiekowej ciężarkiem 7,5 gr. Każdy oddawał 2 rzuty w punktacji od 0 do 10. Po zakończeniu konkurencji rzutowe przystąpiono do ogłoszenia wyników oraz rozdania nagród od sponsorów.
W wędkarstwie spławikowym nagradzani byli wszyscy wędkami, kołowrotkami oraz spodniobutami ufundowanymi przez firmy JAXON, AJ GROUP,
WĘDKARSKI.COM, oraz ZARZĄD KOŁA PZW WAŁBRZYCH MIASTO.
Poniżej podaję najlepsze 3 w klasyfikacji spławikowej:
wyniki spławik - kadet
1-sze Kuba Dawiec 695 pkt.
2-gie Marcelina Stawicka - 485 pkt.
3-cie Wiktoria Szatny - 360 pkt.

junior
1-sze Stopiński Fabian - 450 pkt.
2-gie Czyż Patryk - 240 pkt.
3-cie Prokop Mateusz - 185 pkt.

Warto pokreślić, że dwóch pierwszych zawodników w klasyfikacji spławikowej oraz junior w klasyfikacji rzutowej otrzymali prenumeratę ufundowaną przez miesięcznik WĘDKARSKI ŚWIAT.
W wędkarstwie rzutowym również wszyscy zostali nagrodzeni koszulkami, siatkami, czapkami i zanętami ufundowanymi przez JAXON, VENIRE, AJ GROUP, PROFESS,
EXPERT, WĘDKARSKI.COM.
Klasyfikacja rzutowa wyglądała następująco:
Rzuty do tarczy - kadet
1-szy Radwański Grzegorz - 2 rzuty 16 pkt.
2-gi Szatny Wiktoria - 2 rzuty 14 pkt.
3-ci Gałązka Kasper - 2 rzuty 14 pkt.

junior
1-szy Stopiński Fabian - 2 rzuty 12 pkt.
2-gi Bielewski Sebastian -2 rzuty 10 pkt.
3-ci Czyż Patryk - 2 rzuty 6 pkt.

Na koniec wszyscy stanęli na pamiątkowe zdjęcia wraz z banerami od sponsorów.
Po raz kolejny udało się zorganizować tak fajne zawody.
Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie hojność naszych wszystkich darczyńców, za co im w imieniu swoim oraz dzieci i całego Zarządu Koła PZW Wałbrzych Miasto SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

 


5
Oceń
(5 głosów)

 

Zawody z Okazji Dnia Dziecka-Poniatowa 23.05.15 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Rozkoszne dzieciaki. Byłam wielokrotnie współorganizatorką takich zawodów.Oni to naprawdę przeżywają.Tak trzymać. Pozdrawiam. (2015-05-31 11:20)

skomentuj ten artykuł