Zawody z okazji Dnia Dziecka, Chorzewa 05.06.2016 r.

/ 1 komentarzy / 30 zdjęć


Z okazji Dnia Dziecka w dniu 5 czerwca br. Zarząd PZW Koło Lin w Jędrzejowie  zorganizował zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży na zbiorniku dużym w Chorzewie. Młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe, I grupa najmłodsi do lat 8, II grupa od 9 do 12 lat i III grupa od 13 do 16 lat. O godzinie 8:00 pod Wagonem  stawiło się 26 młodych wędkarzy wraz z opiekunami. Po sprawdzeniu listy obecności rozlosowano numery startowe i zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska. O godzinie 9:00 sędzia dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.
Pogoda do wędkowania była znakomita, wiał lekki płd. - zach. wiatr i robiło się coraz
cieplej. Wędkowano ze zmiennym szczęściem a siatki powoli zapełniały się
złowionymi rybami. Łowiono głównie karpie, płotki, wzdręgi, liny trafiały się leszcze i okonie.
Po 2 godzinnym wędkowaniu zakończono zawody, a sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb w poszczególnych grupach wiekowych. Podczas podliczania wyników przez sędziów, zawodnicy i ich opiekunowie posilali się kiełbaską z grilla, którą znakomicie jak zwykle, przygotował niezawodny kolega Piotr Żal.
Po zjedzeniu posiłku sędziowie ogłosili wyniki zawodów. Wszystkim zawodnikom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy, zwycięzcy w grupach II i III otrzymali puchary a  najmłodszym wręczono słodkie upominki.
 
W kategorii najmłodszych stała się niesamowita rzecz bowiem wszyscy zajęli I miejsce: Zaczkowski Patryk, Marcińczak Kacper, Czajor Jakub, Klamka Tomasz, Klamka Jagoda, Jarząb Maciej, Ksel Natalia.
 
W kategorii od 9 do 12 lat zwyciężył  Marcińczak Oliwier z wynikiem 3915 pkt., II miejsce zajął Szydłowski Kacper z wynikiem 2880 pkt., III miejsce zajęła Jarząb Julia wynikiem 445 pkt.
 
W kategorii od 13 do 16 lat zwyciężył Skowronek Kacper z wynikiem 4460 pkt. II miejsce zajął Lentas Kamil z wynikiem 3045 pkt., III miejsce zajął Skowronek Filip z wynikiem 2040 pkt.
 
Na zakończenie Prezes Koła podziękował sponsorom: Sklep „AGRO-MOTO ZDZIŚ” – ZDZISŁAW LENDLEWICZ, PRZEDSTWICIEL HANDLOWY WEDLA – SŁAWOMIR SKIBA, SKLEP WĘDKARSKI „BANDIT CARP” – RAFAŁ MATUSZEWSKI, PUB „SYCYLIA” – PAWEŁ KLAMKA, PRZEMYSŁAW WRZEŚNIEWSKI i JAROSŁAW RÓWNICKI oraz uczestnikom  za udział w zawodach i zaprosił na kolejną imprezę wędkarską pod nazwą „Zakończenie wakacji”, która odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia br.
 

 


4.3
Oceń
(3 głosów)

 

Zawody z okazji Dnia Dziecka, Chorzewa 05.06.2016 r. - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Ach Ci sponsorzy.Tak nie wiele trzeba aby dostarczyć dzieciakom wiele radości. Gratulacje dla zwycięzców. Podziękowania dla organizatorów.Pozdrawiam. (2016-06-16 19:41)

skomentuj ten artykuł