Zawody z okazji Dnia Dziecka 2016 Koło PZW Boleń

/ 2 komentarzy

Koło PZW Boleń organizuje zawody z Okazji Dnia Dziecka już od ponad 15 lat. Co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych adeptów sztuki wędkarskiej. Biorą w nich udział dzieci członków Koła oraz pracowników PKS. Dzięki sprzyjającej aurze w tym roku na zawody przybyło 24 dzieci. Po powitaniu zebranych zawodników wraz z opiekunami przez vice Prezesa ds. sportu i młodzieży rozpoczęło się losowanie stanowisk.

Łowienie rozpoczęło się o godz. 10 tej i trwało 1,5 godziny. Widać było wielkie zaangażowanie młodych wędkarzy - większość z nich samodzielnie zakładało przynęty, zarzucało wędki i odhaczało ryby. Rodzice i dziadkowie nadzorowali aby nikt nie ucierpiał podczas zawodów. Niekiedy, najmłodszym trzeba było pomóc w rozplątaniu zestawów lub podebraniu większej ryby. Obserwowano się wzajemnie jaka metoda jest najskuteczniejsza.

Po ostatnim sygnale wszyscy bacznie sprawdzali ważenie ryb. Były pierwsze komentarze i typowanie zwycięscy. Zanim komisja sędziowska odczytała wyniki, uczestnicy zawodów posilili się kiełbasa i kaszanką z grilla. Jak co roku dużym powodzeniem cieszył się pieczony chleb z masłem czosnkowym, które przygotował Kolega Marek Laszczyk. Na stołach pojawiły się także upieczone przez rodziców ciasto. Kolega Sławomir Nowacki podziękował wszystkim za pomoc w organizacji zawodów, przekazanie nagród i upominków.


Najlepsze wyniki osiągnęli :

1. Zuzanna Wira - 820

    Martyna Barczewska

3. Eliza Płachta - 580

4. Adam Pietrzak - 460

5. Wiktor Szczepaniak - 400

6. Justyna Ślązak - 380.

 

Wszyscy otrzymali nagrody : słodycze, gry i puzzle, czapeczki, napoje.

 

Ponadto 3 uczestników - Eliza Płachta, Zuzanna Wira, Adam Pietrzak -, którzy złowili największe ryby otrzymali książki ufundowane przez Nadleśnictwo Poddębice, które wręczył Leśniczy Andrzej Michalski.

 

Nagrody ufundowali :

- Mariusz Bądzior - Starosta Sieradzki

- Marek Kanicki - Vice Starosta Sieradzki

- Zarząd Okręgu PZW Sieradz

- Sławomir Gozdalik - Prezes PKS Sieradz

- Rada Nadzorcza i Związki Zawodowe PKS Sieradz

- Nadleśnictwo Poddębice

- OSM WART - MILK Sieradz

- Hurtownia Napojów ATEST Sieradz

- Piekarnia ZAGŁOBA Sieradz

- Zarząd, członkowie i sympatycy Koła PZW Boleń Sieradz

 

Na zakończenie rodzice i opiekunowie podziękowali za wspaniałą zabawę połączoną z łowieniem i zaapelowali o kontynuowanie w latach następnych.

 


4.3
Oceń
(8 głosów)

 

Zawody z okazji Dnia Dziecka 2016 Koło PZW Boleń - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Brawo dziewczęta. Gratulacje dla zwycięzców. Słowa uznania dla organizatorów. Podziękowania za wsparcie dla grupy sponsorów. Pozdrawiam. (2016-06-16 19:32)
piotr 0206piotr 0206
0
Brawo dla organizatorów. Tak nie wiele potrzeba aby dostarczyć dzieciakom radości.Gratuluję i pozdrawiam. (2016-06-18 17:25)

skomentuj ten artykuł