Zbiornik Łopatki

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


tab-stops:96.0pt"> Zbiornik „Łopatki” .

tab-stops:96.0pt"> Gospodarzem zbiornika jest Wojskowe Koło Wędkarskie Łask - Grabia. Zbiornik „Łopatki” leży w  niewielkiej wsi Łopatki Cegielnia przy trasie Łask - Widawa. Woda powstała na  starym wyrobisku. Głębokość zbiornika wacha się średnio od 2 do 10m. Przeważającym gatunkiem ryby poławianej w zbiorniku  jest karp, amur, płoć, karaś i mały leszcz. W  Łowisku również występuje duża ilość drapieżnika szczupak, sandacz, okoń. Są takie dni że jest totalne bezrybie ale i są momenty że woda zmienia się w bajeczny zbiornik, łowione są rekordowe  sztuki karpia czy amura starzy bywalcy twierdzą, że jest tu karp godny pobicia  rekordu polski. Zgodnie z regulaminem łowiska wprowadzone są górne wymiary  ochronne zatem wszystkie okazy wracają do wody i tym samym łowisko staje się  bardzo atrakcyjne. Liczne zatopione pod wodą wysepki i groble porośnięte  zróżnicowaną roślinności i drzewami, czynią to łowisko bardzo trudnym  techniczne, sprawiając dużo problemów wszystkim łowiącym, a zwłaszcza wędkarzom,  którzy zaczynają przygodę na tym pełnym tajemnic zbiorniku. Potrzebna jest duża  precyzja punktowego podawania przynęty aby uniknąć zerwania zestawu. Na tym  zbiorniku organizowane są liczne zawody wędkarskie, które cieszą się dużą  frekwencją. Wyniki w trakcie zawodów wahają się od 0 średnio do 7 kg.  Największym utrudnieniem na zawodach jest  dobór sprzętu ze względu na dużą głębokość. Zbiornik „Łopatki” jest godny polecenia.  Ja osobiście nazywam ten zbiornik  Zielonym Łowiskiem. Uwierzcie mi, że takie wody skrywają bardzo wiele tajemnic,  a wiec zapraszamy wędkarzy, którzy lubią takie zagadkowe miejsca. Mam nadzieję,  że ten skromny opis wam się podoba.

ZBIORNIKMIEJSCOWOŚĆRYBOSTANPRZYNĘTYUWAGI
WYROBISKO 
GLINIANKA

GŁĘBOKOŚĆ 
(2-10m)
ŁOPATKI
 CEGIELNIA
KARP 
AMUR
PŁOĆ
LESZCZ
SZCZUPAK
SANDACZ
SUM
OKŃ
KUKURYDZA
BIAŁY ROBAK
KULKA PROTEINOWA
BŁYSTKA
ŻYWIEC
WPROWADZONO 
GÓRNE WYMIARY
 OCHRONNE

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Zbiornik Łopatki - opinie i komentarze

troctroc
+4
Zgadzam się w 100%- zbiorniki pożwirowe czy też potorfowe wyrobiska zawsze są pełne tajemnic. Znałem swojego czasu kilka takich praktycznie dzikich i opuszczonych o których świat zapomniał a które zawsze potrafiły nieźle zaskoczyć pomimo braku jakiejkolwiek gospodarki. Szkoda tylko, że w chwili obecnej takie "grajdoły" są niezmierną rzadkością. Pilnujcie tej wody a wynagrodzi niejednego... (2017-02-24 18:37)
SZATUSZATU
0
Witam wszystkich kolegów. Zb. Łopatki co w nim jest takiego? Zbiornik bardzo trudny do obłowienia, mój osobisty rekord to Karpik 9,200kg, Amur 5.600kg. Wiosenne łapanie zawsze zaczynam na tym przepięknym wyrobisku, zawsze mam nadzieję że wkońcu dopadnę ten skrywający się rekord Polski. Rozmawiałem nie raz ze starszymi wędkarzami co spędzili większośc swojego życia na tym zbiorniku a ich opowieści to istne basnie o rybach, które tylko wyginały wędziska i zrywały zestawy. Zapraszam wszystkich karpiarzy którym sie znudziły stawy komercyjne z równym dnem bez zaczepów i zmęczona rybą. Na naszym zbiorniku wpadniesz po uszy w zachwyt jak na wędzisku zawiśnie taki dzikus, który waży 10kg a walczy jak 20-ka. Jedyny szkopuł kozystania ze zbiornika; na zbiorniku mogą łapać tylko członkowie Wojskowego Koła Wędkarskiego Łask-Grabia. Zapraszamy do naszego koła nie pożałujecie. Pozdrawiam SZATU. (2017-04-02 15:15)
seba-222seba-222
0
Witam. jakie obostrzenia sa na tym zbiorniku?? Słyszałem ze polow na jedna wedke?? (2018-03-19 18:59)

skomentuj ten artykuł