Zdjęcia ryb

/ 6 komentarzy / 2 zdjęć


Oglądając zdjęcia z ostatnich zawodów, zauważyłem jak ważne jest odpowiednie trzymanie ryby, aby efektownie wyszła na zdjęciu. Dwa zdjęcia pokazują karpie złowione na tych samych zawodach. Pierwsze - karp 7,00 kg, drugie największy na tych zawodach - karp 18,60 kg (wygląda na mniejszego niż pierwszy ).
 


4
Oceń
(9 głosów)

 

Zdjęcia ryb - opinie i komentarze

majapmajap
0
Jakie to proste a człowiek całe życie się musi uczyć.Serdecznie pozdrawiam,piękne rybki. (2020-07-07 11:45)
SithSith
+1
No cóż, wielkość ryby jest wprostproporcjonalna do długości rąk wędkarza... ;)) (2020-07-09 08:40)
ryukon1975ryukon1975
+1
"jak ważne jest odpowiednie trzymanie ryby". Czyżby to sprawiało że ona urośnie? Chwyt stosowany nagminnie od lat. Żałosny zkilku względów. 1. Ktoś kto to robi próbuje oszukać innych i siebie jak duże ryby łowi. 2. Robiąc z kilówki medalową rybę pokazuje fałszywy "dobrobyt" naszych wód.3. Trwa to od tak długiego czasu że pokazuje prawdziwe "wspaniałe i koleżeńskie" podejście wędkarzy do siebie.4. Koniec końców działa to i tak na tych co łowią tyle czasu ile się gotuje wodę na kawę dlatego że nikt doświadczony się na to nie weźmie. Było to tu sprawdzane wiele razy jeszcze w czasach kiedy tu się pisało o prawdziwym wędkarstwie. (2020-07-12 06:21)
barrakuda81barrakuda81
+1
Gdyby istniał wymóg robienia zdjęć ryb przyciśniętych do tułowia to przykładowo okoni na tych fotkach pewnie w ogóle nie byłoby widać:-) Jakaś plamka na bluzie wędkarza:-) Już się uodporniłem na "wypychanie" ryb do przodu - sam to często robię.Skoro wszyscy to i ja...Tylko że jak mamy do czynienia z jakimś materiałem komercyjnym to jest to obliczone na efekt psychologiczny ( o ci goście na sprzęt firmy X to dopiero łowią! ) natomiast mnie zawsze bardziej chodzi o wyeksponowanie ryby, nawet niewielkiej bo przecież potworów żadnych nie łowię.Nie ukrywam tego.Generalnie chodzi też jednak o to by zdjęcie czymś uwagę przykuwało.W końcu fotografia jest uważana za jedną ze sztuk...a tu interpretacja, improwizacja są tylko środkiem:-) (2020-07-12 10:27)
ryukon1975ryukon1975
+2
Zgadzam się jak najbardziej z tym że żeby było ciekawie należy zdjęcia urozmaicać. Wykonywać w różny sposób. Tylko że teraz ten "artyzm" zniknął i zdjęć nie pokazuje nikt. Pewnie dlatego że większość się leczy bo od tego wyciągania łap na maksa artyzm przerodził się w artretyzm i ciężko wędki utrzymać. :) (2020-07-12 17:07)
barrakuda81barrakuda81
+1
Faktycznie strasznie tu pustka wieje ostatnio...Postaram się jakoś temu zaradzić i w miarę możliwości powrzucać co jakis czas jakieś fotki zdobyczy - mam nadzieję że takowe będą:-) Żeby tylko nie wyszło że się z tego mój prywatny wątek zrobi:-)Fajnie byłoby podziwiać co koledzy łowią bo łowią na pewno i na 100% więcej niż ja.A jak ryby będą zbyt małe to żeby je odpowiednio "wyeksponować" zrobię sobie do rąk przedłużki z kołków wypchnę na maksa w przód i rybka od razu urośnie:-)Pozdrawiam (2020-07-12 22:02)

skomentuj ten artykuł