ZDOBYWAMY KARTĘ WĘDKARSKĄ z Kołem METALURG Kutno

/ 2 zdjęć


Od kilku lat wspólnie z Prezydentem Miasta Kutno organizujemy zawody wędkarskie połączone z promocją zdrowego żywienia i bezpieczeństwa związanego z czynnym wypoczynkiem nad wodą p.n.„ Czas na zdrowe hobby” dla uczniów szkół podstawowych i wygasających klas gimnazjalnych z terenu miasta Kutno. W trakcie zeszłorocznych zawodów Prezydent zaproponował aby zorganizować szkolenie połączone z egzaminem na kartę wędkarską. Po kilku miesiącach przygotowań i zawarciu stosownej umowy rozpoczynamy zadanie „CZAS NA ZDROWE HOBBY - ZDOBYWAMY KARTĘ WĘDKARSKĄ”, którego celem jest promocja zdrowego stylu życia i wypoczynku w oderwaniu od zagrożeń dnia codziennego.
Promujemy zastąpienie dni z telewizorem i różnymi konsolami do gier czy też próbowania złych używek na rzecz kontaktu z przyrodą i ochrony naturalnego środowiska oraz działań proekologicznych. Przybliżenie znaczenia zdrowego wypoczynku, kontaktu z przyrodą i rywalizacji sportowej dla prawidłowego rozwoju jednostki osobowej. Propagowanie sportu wędkarskiego jako alternatywnej formy aktywnego wypoczynku. Dodatkowo przekażemy jak bezpiecznie korzystać z wypraw nad wodę.Rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia i ich umiejętnego omijania - współdziałanie z KP PSP w Kutnie.
W planach mamy przeprowadzenie w formie nieodpłatnej 200 egzaminów na kartę wędkarską, Prezydent sfinansuje m.in. materiały edukacyjne, koszty karty wędkarskiej oraz poczęstunek i nagrody dla najlepiej zdających. Szkolenia będą się odbywały w szkołach oraz w KDK.
Terminy : w szkołach – będą ogłaszane na plakatach
W KDK – każdy poniedziałek godz. 16.00 w sali 119 po uprzednim zgłoszeniu u organizatora.
Dodatkowo w ramach pracy z osobami niepełnosprawnymi przeprowadzimy egzaminy w SOSW nr 2 dla osób niedosłyszących. Jest duże prawdopodobieństwo, że w roku bieżącym rozszerzymy akcje na teren współpracujących z nami gmin.Będzie to również wkład Koła w miejskie obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

ZDOBYWAMY KARTĘ WĘDKARSKĄ z Kołem METALURG Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł