Zdobywamy Kartę Wędkarską z Kołem 109

/ 18 zdjęć


We wtorek w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie rozpoczęliśmy cykl szkoleń przygotowujących młodzież do egzaminu na kartę wedkarską. Zgłosiło się 16 uczniów szkoły. Dla uczestników szkolenia przygotowaliśmy materiały edukacyjne i tablice poglądowe ryb. Zapoznaliśmy z obowiązującymi przepisami oraz przedstawiliśmy tematykę egzaminu końcowego, który będzie miał formę testu. Przygotowane są trzy różne zestawy. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach zadając dziesiątki pytań z interesujących ich tematów. Miło było spotkać się z tak zainteresowaną tematyką wędkarską młodzieżą. Również dyrekcja szkoły jak i pedagodzy bardzo nas wspierali. Teraz czas na samokształcenie i spotkanie na egzaminie. To, że młodzież kutnowskich szkół będzie mieć możliwość spokojnie wędkować posiadając niezbędne uprawnienia to zasługa Prezydenta miasta i jego współpracowników, którzy ten rodzaj pomocy dla młodych mieszkańców wymyślili. Miasto w znacznym stopniu finansuje to zadanie publiczne, a my i KP PSP swoją pracą jako wolontariusze te działania wspieramy i realizujemy.
Następne terminy szkoleń w szkołach na terenie Kutna rozpoczną się :
25.04. - godz. 10.40 SP nr 9, godz. 11.35 SP nr 7
27.04. - godz. 10.40 SP nr 1, godz. 14.30 SP nr 5
W SP nr 2 i SP nr 4 zadanie rozpoczniemy po 15.05. Cały czas trwa nabór chętnych do szkolenia w KDK, a zapisy przyjmują sklepy wędkarskie na ulicy Narutowicza i Grunwaldzkiej.
W dniu 26.04 przeprowadzono pierwsze egzaminy, jutro V-ce Starosta Kutnowski i V-cePrezydent Kutna wręczą pierwsze karty wędkarskie.
Kolega Alek Rzeźnik w okresie naszego wyjazdu na weekend majowy nad Bałtyk przeprowadził szkolenie w ZS Gołębiewek gm. Kutno.
18.05. przeprowadziliśmy szkolenie w Szkole Podstawowej Nr 2, egzamin24.05. godz. 10.40. Po 20.05. szkolenie w SP 4.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Zdobywamy Kartę Wędkarską z Kołem 109 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł