Zebranie sprawozdawcze za rok 2019

/ 16 komentarzy / 19 zdjęć


W dniu 12 stycznia 2020 r. na sali wielofunkcyjnej w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się zebranie sprawozdawcze PZW Koła Lin w Jędrzejowie. Uczestniczyło w nim 43 członków naszego koła, w tym przedstawiciel Zarządu Okręgu PZW w Kielcach Marek Brzdąk. Wszystkich przybyłych przywitał Prezes Koła Krystyn Toczyłowski, który w imieniu własnym oraz zarządu złożył wszystkim życzenia noworoczne i przedstawił porządek obrad. Następnie wybrano: przewodniczącego zebrania Józefa Klamkę i sekretarza Rafała Zaczkowskiego i komisje, mandatową oraz uchwał i wniosków. Kol. Józef Klamka odczytał regulamin Walnego Zebrania, który w głosowaniu jawnym został przyjęty jednogłośnie. Następnie sprawozdania z rocznej działalności wygłosili: Prezes Toczyłowski Krystyn, Prezes ds. Sportu Czajor Mirosław, Skarbnik Koła Mariusz Ksel, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Frankowski Zdzisław, Przedstawiono sprawozdanie Sądu Organizacyjnego i Terenowy Komendant SSR Koła Lin kol. Sebastian Niechciał. Nad wygłoszonymi sprawozdaniami odbyła się dyskusja, które w wyniku głosowania zostały przyjęte jednogłośnie.
Głos zabrał Marek Brzdąk, który który udzielił odpowiedzi na skierowane wnioski do Zarządu Okręgu i wręczył odznaczenie PZW. Brązową odznakę PZW otrzymał Kawiorski Mirosław.
Kolejnym punktem zebrania było przedstawienie klasyfikacji Grand Prix przez Prezesa ds. Sportu oraz wręczenie pucharów i dyplomów wg. klasyfikacji GPX 2019. Po krótkiej przerwie Prezes Koła przedstawił plan pracy na rok bieżący 2020. Skarbnik Koła preliminarz budżetowy na rok 2020 oraz poinformował o wysokości składek na rok bieżący. W głosowaniu jawnym jednogłośnie bez głosów wstrzymujących się przyjęto Plan Pracy oraz Plan Budżetowy na 2020.
Następnie odbyła się dyskusja nad zgłoszonymi wnioskami do Zarządu Okręgu i ich głosowanie. W wyniku głosowania przyjęto następujące wnioski:

  1. Wniosek o przywrócenie połowu nocnego ryb na zbiornikach w Chorzewie w soboty-niedziele i w dni świąteczne.
  2. Upoważnienie straży SSR do zatrzymania zezwolenia na połów ryb w przypadku złamania regulaminu amatorskiego połowu ryb.

Na zakończenie zebrania Prezes Koła Toczyłowski Krystyn podziękował wszystkim za przybycie i udział.

Członków naszego koła zapraszamy na sprzątanie zbiorników w Chorzewie, które odbędzie się w niedzielę o 8 rano

 


3
Oceń
(6 głosów)

 

Zebranie sprawozdawcze za rok 2019 - opinie i komentarze

ryukon1975ryukon1975
+2
Punkt drugi który ma nadać prawo do zabierania dokumentów "pospolitemu ruszeniu" jest mocno nieprzemyślany a nawet bezmyślny. (2020-01-16 15:07)
Basia KierBasia Kier
+2
Też mam takie samo zdanie na temat punktu drugiego. Ludzie bez merytorycznego przygotowania i testów psychologicznych będą mieli nadmierne uprawnienia. Czy zarząd kola odważył się zapytać przedstawiciela ZO o (nie)porozumienia międzyokręgowe i o to coś, co jest szumnie jest nazywane kieleckim RAPR-em? Czy znani są autorzy tego "dokumentu"? (2020-01-16 18:30)
piotr 0206piotr 0206
0
To są tylko wnioski. (2020-01-16 19:02)
KrystoKrysto
-3
Zapewne wolałby kolega, żeby nad wodą była "wolnoamerykanka" polegająca na zabieraniu niewymiarowych ryb itp. A może kolega sam wstąpiłby do SSR to i nad wodą zrobiłoby się bezpieczniej? (2020-01-17 13:10)
sieju1sieju1
-5
Nie widzę w tym nic bezmyślnego. Jest to propozycja do ZO która wymaga jeszcze doprecyzowania. W chwili obecnej strażnicy SSR mogą jedynie przekazać sprawę do Sądu Koleżeńskiego i do czasu jego wyroku nawet w sprawach oczywistych sprawca może śmiać im się w twarz na łowisku. Bo nie odbierając wezwań może przeciągnąć sprawę do końca roku dalej łowiąc. Co do merytorycznego przygotowania to strażnikami nie są ludzie z ulicy tylko członkowie PZW którzy zdali egzamin i znają przepisy RAPR. A zdaniem niektórych to niedługo testy psychologiczne będziemy musieli mieć wszyscy żebyśmy mogli z domu wyjść. A na koniec jeszcze taka wskazówka do Administratorów tego portalu o usuwanie fejkowych kont takich jak "Basia Kier" z których każdy anonimowo i bez żadnej odpowiedzialności może napisać co mu się tylko umyśli. (2020-01-17 13:48)
Basia KierBasia Kier
+1
@sieju1: konto zostało założone zgodnie z regulaminem i nie jest fejkowe (biuźki swej nie prezentuję jako acan, ale nie ma takiego wymogu). Czyżbym stała się wrogiem, bo ośmieliłam się skrytykować nieprzemyślaną decyzję władz koła? A apel o usuwanie kont to już totalitaryzm całą gębą. PRL się waści marzy? Porzuć kolego sieju1 te niegodne zapędy. Pisałam o testach psychologicznych, bo nietrudno sobie wyobrazić nadgorliwego ssr-owca, który wykorzysta możliwość dopieczenia swojemu adwersarzowi znad wody. Bez odpowiedniego bata może się owa organizacja przekształcić w wędkarskie ORMO. Niech działają ale wraz z profesjanalistami - PSR lub policją. Bardziej interesuje mnie (jako wędkarce z tego samnego okręgu) co powiedział przedstawiciel ZO. Czy na zebraniu były pytania o działaność ZO (porozumienia, RAPR) czy wzajemne picie sobie z dziobków? (2020-01-17 15:24)
Stefan0012Stefan0012
0
Zgadzam się całkowicie z argumentami Basi ,ssr niech pracuje a sąd niech sądzi ,a tak z ciekawości ilu wędkarzy w linie ukarano pozbawieniem możliwości łowienia.Trochę rozsądku . (2020-01-17 17:15)
ryukon1975ryukon1975
+1
"Wolnaamerykanka" jaka teraz jest na wodach PZW już większa być nie może. Zaś do SSR nie wstąpię bo nie miałbym odwagi zarać głosu do kogoś skoro nie mam do tego żadnych uprawnień. Nad wodą czuję się w pełni bezpieczny i nie wiem w czym tam ma mi pomóc SSR? Tak samo nie wiem jakim prawem "Józek" ma przyjść i usiłować mi zabrać papiery za które zapłaciłem. PZW robi sobie państwo w państwie? Już jest taka partia która próbuje zawłaszczyć kraj bez względu na ludzi. (2020-01-18 09:16)
Basia KierBasia Kier
0
@ryukon1975: a znasz partię, która nie usiluje? Polityka to wszelkie metody i działania zmierzające do zdobycia i utrzymania władzy i nic tego nie zmieni. Teraz jest polaryzacja mediów i jedne z nich wychwalają pod niebiosa rzadzących, a drugie wylewają na nich kubły pomyj. Poprzednio wszystkie liczące się media mówiły jednym glosem wychwalając rządzących, stąd twe wrażenie, że dopiero teraz ktoś usiłuje zawłaszczyć państwo. Nic bardziej mylnego, tak jest od zawsze. Co do pomysłu zwiększenia uprawnień SSR nadal się z tobą zgadzam - NIE dla wędkarskiego ORMO. (2020-01-18 12:06)
ryukon1975ryukon1975
0
Władza jest władzą a to że Polska w ciągu kilku lat została pod każdym względem doprowadzona na skraj przepaści to zupełnie inna sprawa. (2020-01-18 19:35)
Basia KierBasia Kier
-1
@ryukon1975: Pod jakim względem? Jesli chodzi o szarganie Polski na forum międzynarodowym ze względu na działania tzw. opozycji, to masz rację - tu jest już skraj przepaści. Ale za to odpowiadają twoi idole. Może jakieś konkrety, ale nie z twojego okna na swiat, czyli tzw. "zaprzyjaźnionych mediów". Łamanie Konstytucji powiesz? To konkretnie jakie punkty? Kneblownaie ust i represje wobec opozycji? To co oni robią na nieustannych protestach na ulicach? Rzeczywistość do rzeczywistości medialnej ma się tak jak krzesło do krzesła elektrycznego. Pojdź może na ryby, coś na ten temat napisz - twoje artykuły dobrze się czyta (jeśli oczywiście pominąć reklamy sprzętu konkretnej firmy, ale to już całkiem inna historia, business is business). (2020-01-19 07:56)
jabberwokie86jabberwokie86
0
Nie przepadam za PiSem, ale to za poprzedniej ekipy były hm... siusiak, pupa i kamieni pupa, by nie cytować dosłownie, a Polska jako państwo istniała tylko teoretycznie:) I nie są to słowa nienawidzących i dzielących wszystkich pisiorów, tylko opinia ludzi z obecnej światłej opozycji na temat ich własnych rządów:) (2020-01-19 11:51)
ryukon1975ryukon1975
+1
Tu trafiłeś w sedno. Mam na myśli ten podział. Mi nie chodzi o to żebym miał stanąć po którejkolwiek ze stron. Nie pójdę też na żadne marsze z żadną partią. Jednak swoje zdanie na pewne tematy mam i widzę ile dziś znaczy zwykły człowiek. Dziś jednak trudno coś napisać dlatego że zaraz zostaję z góry wrogiem dla którejś grupy. (2020-01-19 12:11)
Basia KierBasia Kier
-1
@ryukon1975: ja także nie chodzę i nie pójdę na żadne marsze z żadną partią. Zwykły czlowiek znaczy tyle samo w każdym utsroju i pod rządami każdej partii. Nie traktuję cię jako wroga, ale jestem trochę może przewrażliwiona na tefauenowską (i kuwrwizjowską też) propagandę. Może dlatego, że w pracy mam grono takich, co traktują telewizję jak okno na świat (z obu stron). Nie ma z nimi dyskusji, ale jest kabaret jak sami ze sobą się biorą za łby. Co by jednak nie mówić, w OBECNEJ sytuacji PiS to najlepsze rozwiązanie dla Polski (co nie znaczy wcale, że dobre). Oczywiście na tle tego, co wyrabia tzw. opozycja. Po raz kolejny przyjdzie zacisnąć chyba nos i zagłosować... Co zaś do napisania czegokolwiek, to możesz być pewny, że zawsze ktoś poczuje się urażony - zrobisz fotkę rybie, to będziesz wrogiem bo niepotrzebnie ją wyjąłeś na brzeg i zbierzesz porcję bluzgów (polecam poszperać na forach innych portali, tam dopiero jest oszołomstwo - u nas to wręcz Wersal). Pozdrawiam i mam nadzieję, ze szeregowy wędkarz z szeregowym wędkarzem zawsze dojdą do porozumienia, choć moze ich wiele różnić. Po południu nad wodą czuć już było marzec. Tęskno trochę. (2020-01-19 17:51)
JulianJulian
+1
Kolego Sieju ( ja ,,buzię pokazuje) Życzę Ci w przyszłości aby Straż Miejska prawo jazdy Ci zabierała. Wystarczy że trafisz na ,,Zły dzień " pana ,,strażnika " i Cie udupią bez mydła. Braliśmy już tę lekcję i oczywiście fotoradar na każdym zadupiu , łapiemy bez promili za piwo też zabierać no i oczywiście również za papierosa ) Od tego są Statutowe Upoważnione Organy i to na podstawie wyroku sądu lub sądu koleżeńskiego. Przy Takim podejściu Wy się Sami załatwicie i potrzeba na to żadnych ,,wędkarzy " z za biurka . Ps. Trzeba uważać bo niektórym różne chore pomysły chodzą po równie chorych główkach. (2020-02-02 19:20)
sieju1sieju1
0
Oczywiście kolego Julian. To niech będzie samowolka - będzie więcej ryb - "w słoiku lub lodowce" Przeczytaj o czym napisałem. SSR nie ma zabierać zezwolenia za byle pierdołe tylko za poważne naruszenie regulaminu i tylko do czasu rozpoznania sprawy przez sąd koleżeński. (2020-02-13 23:36)

skomentuj ten artykuł