Zebranie sprawozdawcze za 2015 rok PZW Sochaczew

/ 6 komentarzy / 7 zdjęć


28 lutego 2016r o godz. 9.00 /w II terminie/ odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła za rok 2015.

Zebranie rozpoczął Prezes Koła kol. Andrzej Bylinowicz witając
zebranych wędkarzy i gościa w osobie V-ce Prezesa ZO kol. Jarosława
Wysotę.Po uczczeniu minutą ciszy wszystkich kolegów, którzy odeszli na
wieczne wędkowanie prezes przekazał prowadzenie zebrania kol. Markowi
Panek v-ce prezesowi koła, a sekretarzem zebrania został kol. Andrzej
Kakareko sekretarz Koła. Po zapoznaniu zebranych
ze sprawozdaniami i preliminarzem budżetowym koła nastąpił moment
wręczenia nagród dla zasłużonych działaczy i wędkarzy rywalizujących w
GPX i klasyfikacji WĘDKARZ ROKU.
Złotą odznakę PZW otrzymał kol. Michał Cichy, a srebrną kol. Elżbieta Barańska.
Pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi zostali wyróznieni:
kadet kol. Kamil Trzos
Junior kol. Aleksander Dylewski
Młodzież kol. Mariusz Kęska i Michał Jędrzejewski.
Dyplomy za szczególna pomoc i zaangażowanie w pracę koła otrzymali młodzi wędkarze:
Sandra Jaworska - fotoreporter zawodów i pracy zarządu Hubert Łapczyński.
Po przerwie odbyła się dyskusja i zatwierdzenie wniosków na br.

Pierwszym i najważniejszym pytaniem była sytuacja prawna Naszego zalewu
po sensacyjnym i niemającym ustaleń prawnych piśmie Komendanta PSR do
jednego z byłych wędkarzy koła.
Aspekt prawny potwierdzający prawo
użytkowania zbiornika przez PZW Okręg w Skierniewicach / oraz prawo do
kontrolowania zezwoleń przez SSR i SSOM w Sochaczewie/ przedstawił
delegat Okręgu kol. Jarosław Wysota przedstawiając opinię prawną
starostwa powiatowego, które reprezentuje Skarb Państwa. Przyjęto nowe
wnioski skierowane do Okręgu oraz pracy zarządu. O godz. 11:40
zakończono zebranie.


Tekst:Marek Panek

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Zebranie sprawozdawcze za 2015 rok PZW Sochaczew - opinie i komentarze

mariusz1236543mariusz1236543
0
Z tego co mi wiadomo to do dnia dzisiejszego posiadane dokumenty dot .zalewu Boryszew nie zmieniły się od roku 1981 oraz 2005.Jeżeli ktoś się nie zna na przepisach dotyczących umów jak również nie orientuje się w zmianach jakie zaszły w latach 1989-90 nie powinien wędkarzy wprowadzać w błąd i wypowiadać się co do opinii prawnej nie mając żadnego oficjalnego urzędowo-prawnego dokumentu na poparcie swych racji.Co do pana Wysoty nie wiem jaką opinię prawną ze Starostwa Powiatowego mógł przedstawić nie posiadając stosownych dokumentów.Śledząc ten temat od kilku dobrych lat Starostwo do dnia dzisiejszego żadnej oficjalnej opinii prawnej w sprawie zalewu nie przedstawiało .Do chwili gdy nie zostaną przedstawione dokumenty które mogłyby potwierdzić ,że zalew jest własnością PZW lub stowarzyszenie to posiada to w dzierżawie to nie można kontrolować zezwoleń na wędkowanie a już jest niedopuszczalne zatrzymywanie jakichkolwiek dokumentów przez SSR. Za działania takie(dot.dokumentów) strażnik może odpowiadać nie tylko przed PSR która sprawuje nadzór specjalistyczny nad SSR ale jak zabrnie to za daleko to i Prokurator może mieć co robić.Jeżeli tylko PZW będzie w posiadaniu dokumentów uprawniających ich do tego zalewu wówczas będzie mogło stosować swoje przepisy .Ale na dzień dzisiejszy to co robią jest bezprawne.Ps.Usunięcie tego komentarza będzie jedynie świadczyło o tym ,że się nie mylę.Mariusz Bajurski ,,Sochaczewski Wędkarz" (2016-03-06 23:21)
okon55okon55
0
Panie Mariuszu . może starczy tego jadu ,który sączy Pan już od dłuższego czasu ,nic to nie zmieni w naszej rzeczywistości, a tylko podsyca niezdrowe ambicje co niektórych członków naszego koła.Wszyscy mamy już swoje lata i wiemy jak było i jak jest teraz. Ja pamiętam jeszcze czasy gdy płaciłem opłatę na wody nizinne i dopłatę na spining i wg. mnie nie było to głupie ,ale minęło i nic nie poradzimy na taki stan rzeczy. Może bardziej należałoby zaangażować się w dostęp naszych wędkarzy do Okręgu Mazowieckiego , a nie zawracać sobie głowy bajorkiem w Boryszewie. (2016-03-10 14:27)
mariusz1236543mariusz1236543
0
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i wypowiadać je publicznie.Nie potrafię zachowywać się obojętnie jeżeli w ewidentny sposób jest łamane prawo.To sączenie jadu jak Pan to określa jest jedynie staraniem się ukazania nieprawidłowości jakie mają miejsce w PZW.Łatwo jest stać zboku i tylko przytakiwać oraz godzić się na to ,że to co jest robione przez PZW jest jedyną słuszną droga.Mało kto ma cywilną odwagę powiedzieć głośno NIE .Określenie zalewu w Boryszewie ,, bajorkiem" jest moim zdaniem mało eleganckie.Dostęp naszych wędkarzy do wód Okręgu Mazowieckiego jest tematem złożonym.Natomiast Okręg Mazowiecki nie jest wcale zainteresowany Naszymi wędkarzami.Proszę śledzić moją stronę http://sochaczewwedkarz.blogspot.com/ a w najbliższym czasie udostępnię dokument potwierdzający ,że PZW Okręg Mazowiecki nie jest zainteresowany wędkarzami z terenu Sochaczewa.Mariusz Bajurski ,,Sochaczewski Wędkarz" (2016-03-10 23:00)
HENRYK1956HENRYK1956
0
jak to Pan Jeśli jest łamane prawo od tego są sądy . Proszę zaskarżyć PZW a nie jak tu Pan Okoń napisał sączy Pan jad . To jes jeszcze w miarę wolny kraj i oczywiście może mieć Pan swoje zdanie i wygłaszać je gdzie Pan chce ale jak na razie jest to tylko Pańskie zdanie i nikt nie bierze jego poważnie puki Pan nie udowodni tego w sposób prawny Pozdrawiam (2016-03-15 21:01)
JKarpJKarp
0
No tak - wolny kraj jak PZW ma słuszną rację i jej się trzyma ale już w drugą stronę to już nie bardzo. Broń Boże coś źle napisać o PZW... A ja widziałem opinię Wojewody Mazowieckiego na temat Waszego Zalewu - z opinni tej jasno wynika, że na tej wodzie wystarczy Karta Wędkarska. (2016-03-16 07:50)
mariusz1236543mariusz1236543
0
Są zwolennicy i przeciwnicy.Proszę się zapoznać wpierw ze wszystkimi udostępnionymi przez moją osobę pismami i jak pisze kol.JKarp znajdzie się również tam opinia Wojewody Mazowieckiego.Potem proszę o komentarz w tej sprawie.http://sochaczewwedkarz.blogspot.com/2016/03/zalew-boryszew-opinia-prawna-wojewody.html.A co do sądu.Pożyjemy zobaczymy czy będzie to niezbędne.Moje opinię opieram na faktach i dokumentach a nie tak jak jest w wielu przypadkach ze strony moich przeciwników tylko na domysłach i opinii jaką wystawia PZW nie mająca kompletnie dokumentów o mocy prawnej. (2016-03-16 23:34)

skomentuj ten artykuł