Zebranie sprawozdawczo - wyborcze w kole Spóldzielca 11.02.2017


Tak tak dobrze widzicie. To nie 3 nie 6 a tylko18 pucharów jakimi zostali nagrodzeni zawodnicy koła Spółdzielca PZW 49 ze Stargardu. Ale zacznijmy od początku.

W sobotę tj. 11.02.2017 odbyło sie zebranie sprawozdawczo - wyborcze w kole PZW nr 49 ze Stargardu. Obecnych było ponad 50-ciu wędkarzy. Swoją obecnością zaszczycił nas sam Prezes Okręgu Szczecin - Grzegorz Rogalewicz. Na początku zostało odczytane sprawozdanie z roku 2016 koła. Następnie podsumowaliśmy kończącą się czteroletnią kadencję. W końcu przyszedł czas na wybór nowych władz.

Najważniejszą funkcje koła czyli Prezesa będzie nadal pełnił Waldemar Nagórski a funkcję skarbnika Barbara Nagórska. Są to osoby bardzo znane w Okręgu. Startują w zawodach spławikowych, odnoszą sukcesy i są w Kadrze Okręgu na czołowych miejscach. Nie są to ludzie "z łapanki czy kolesiostwa", znają się na swojej pracy i na dzień dzisiejszy nie ma lepszych kandydatów. Cały zarząd jest wymieniony na stronie głównej w zakładce po lewej stronie pt. " Spóldzielca Stargard - najlepsze stargardzkie koło. A to święta prawda! - bo można też tam przeczytać dlaczego.

Przyszedł czas na udekorowanie najlepszych wędkarzy. Po 3 najlepszych; spławikowców, gruntowców i spinningistów w kategorii młodzieżowej oraz seniorskiej z rąk Samego Prezesa Grzegorza otrzymało pamiatkowe puchary. A jak wiecie było ich tylko 18 sztuk. W moim odczuciu najważniejszą kategorią jest Mistrzostwo koła w spławiku. Mistrza w seniorach zdobył nieobecny na zebraniu Dawid Bogusz.

Po dekoracji został odczytany, przedyskutowany oraz zatwierdzony terminarz imprez na 2017 rok. Szykuje sie wiele imprez w różnych dyscyplinach. Jak zostanie kasy to może jeszcze dojdzie do dodatkowej wycieczki lub otwarych zawodów! Także w kole już zaczynamy od dodatkowych zawodów w dniu 11 marca. A o tym wszystkim już pisałem gdzie poczytacie.

Nie obyło się bez zadawania pytań Prezesowi Okręgu - pare z nich:

- dzierżawcy prywatni - nie ma podpisanej umowy na wędkowanie bo chcą zdecydowanie za dużo kasy,

- rybacy na obwodzie nr 5. - mają troszkę ukrócone a od piątku do niedzieli nie mogą odławiać,

- terminy ustalania zawodów spławikowych - najpierw MP/następnie MO/poźniej M. Koła czy Klubu. Dlatego okres do końca maja jest mocno zapełniony.


Nie zabrakło pochwał dla Naszego koła:

- za prężne działanie,

- za dużą liczbę wędkarzy na zebraniu,

- za zaproszenie czy powiadomienie o zebraniu (uwaga niektóre koła nawet duże nie powiadamiaja władz okręgu o terminie zebrania w swoim kole). Na zebraniu nie ma żadnego przedstawiciela Okręgu bo poprostu nie chcą żeby ktoś był,

- za przestrzeganie terminów odbycia zawodów. Chodzi głównie o spławik. Np. w tym roku Mistrzostwa Okręgu odbywają sie w dniu 2-3 czerwca. Dlatego zawody o Mistrz Koła w każdym z kół powinny byc przynajmniej 2-turowe oraz odbyć się odpowiednio wcześniej aby wysłać protokół do Okręgu. Wtedy Mistrz Koła może wystartować w MO. Niestety wiele kół tego nie przestrzega! 


Poza tym Prezes Okregu opowiedział troszkę o swoich wyczynach:

- ukrócił troszkę rybakom,

- jez. koło Niechorza udostepnił do wędkowania budując molo, mają powstać następne,

- nie podnosi składek

- CDN


Zobaczcie zdjęcia z zebrania - tutaj


 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze w kole Spóldzielca 11.02.2017 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł