ziarna sukcesu- konopie

/ 3 komentarzy

Kiedyś rozmawialiśmy z kolegami wędkarzami o konopiach tak zwanych ziarnach sukcesu jak ich przyrządzić na przynętę jeden wiedział drugi nie do końca. Postanowiłem opisać co z czym się je. Przepis pewny sprawdzony. Wyszperałem go z jakiejś starej gazety. A temat uważam na czasie. Więc:trzeba wsypać ziarna konopi do rądla i zalać zimną wodą w proporcji 1:4, nie może być za mało wody ponieważ będą za suche, ale do rzeczy doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień i na wolnym ogniu gotować jeszcze 30 minut. Po około półgodzinie zaczną puszczać białe kiełki. Zdejmij rądel z ognia i odceć przez sito, wywaru nie wylewaj przyda się do zanęty na nową wyprawę na ryby do rozrobienia zanęty. Sito z konopiami wstaw pod zimną bierzącą wodę i studź około 1 min, aby przerwać wrzenie.Jeśli je rozgotujesz, będą za miękie, będą pękać i spadać z haczyka. Przechowywanie: można je trzymać w lodówce w szczelnym pojemniku aby nie przeszły innymi zapachami, tak przechowywane mogą lerzeć nawed tydzień. Tak ugotowane konopie możemy również zamrozić. Zamrożone i zapakowame szczelnie nie stracą swoich walorów naturalnych. Konopie to nie tylko przynęta na płocie, ale również liny, karpie, klenie. Gotowanymi konopiami można tak że nęcić najlepiej z procy. Długo można czekać nawet około godziny, na brania ale jak wejdą to piękne sztuki, Jeżeli komuś pomogłem bardzo się z tego cieszę, życzę połamania kija.
pozdrawiam Lecho do zobaczenia na rybach

 


4.2
Oceń
(17 głosów)

 

ziarna sukcesu- konopie - opinie i komentarze

smakoszsmakosz
0
Ja znam konopie z innej strony..ale tu czy tu zdadzą swój egzamin.Pozdrawiam i polecam
(2011-03-11 21:26)
marada1981marada1981
0

Mama nadzieję że w niedzielę tak jak planuję będę miał okazję wypróbować "ziarna sukcesu". Wiele słyszałem ale właściwie mało kto wie jak je dobrze przygotować. Dzięki za ciekawy artykuł.

(2011-03-16 01:50)
zbigniew240671zbigniew240671
0
Dzięki Lechu za lekki opis. Faktem jest że ja już kombinuję z "ziarnami sukcesu" ale na razie bez sukcesów :( Dodaję także do zanęty ale mimo wszystko myślę że na wiele rzeczy jest jeszcze zbyt wcześnie. Ale to tylko moja opinia. Jeśli ocieplą się nocki to może rybka faktycznie zacznie żerować i nie będą potrzebne te ziarna "do sukcesu" . Piona ode mnie *****:)
(2011-03-16 15:25)

skomentuj ten artykuł