Złota Łuska z Natural Bait 2010


Miło nam poinformować, że w dniach 7-10 października 2010 roku nad zbiornikiem Bobolice odbędą się po raz pierwszy zawody firmy Natural Bait. Dokładnie będą to zawody Złota Łuska z Natural Bait i tym samym zakończenie sezonu. Na zawody serdecznie zapraszamy karpiarzy lubiących dobrą atmosferę podczas zawodów. Wiosenne zawody na łowisku Bobolice pokazały jak bardzo duża jest populacja karpi, gdyż złowiono 900kg ryb. Jesienią powinny pokazać się te największe okazy i oby było ich jak najwięcej.
Zawody Złota Łuska z Natural Bait mają charakter towarzyski i odbywają się przy pełnym komforcie Fair Play. Liczymy na współpracę pomiędzy zawodnikami i świetną atmosfere. Spora część uczestników zawodów otrzymała specjalne zaproszenie na te zawody.

W towarzyskich zawodach wystartuje 20 zespołów z różnych zakątków Polski. Na chwilę obecną połowa miejsc jest już zarezerwowana. Wszystkich prosimy o pospieszenie się z decyzją gdyż miejsc szybko ubywa.
Wszelkich dodatkowych informacji o łowisku Bobolice można uzyskać wchodząc na stronę internetową: http://www.lowisko-bobolice.pl

Wpisowe na zawody wynosi 350zł od osoby (700zł od zespołu). W ramach wpisowego każdy z uczestników otrzyma 3 gorące posiłki podczas trwania zawodów oraz upominki od firmy Natural Bait. W cenę wpisowego wliczona jest pełna opłata za łowisko. Wszystkich chętnych do udziału w zawodach prosimy o kontakt mailowy na adres naturalbait@naturalbait.eu lub telefoniczny pod nr. tel. 693783603.

Wpisowe należy wpłacać nie później niż do dnia 30 września 2010r. na poniższe konto bankowe:
PAWEŁ SZEWC
Ul. Królowej Jadwigi 1c/10
59-400 Jawor

Numer konta: PKO BP 17 1020 3017 0000 2702 0154 6787


Proszę również przy zapisywaniu się na zawody o podanie swoich danych takich jak:

- imię i nazwisko kapitana drużyny
- adres kapitana drużyny do korespondencji wraz z kodem pocztowym
- telefon kontaktowy
- e-mail (jeśli jest)
- imię i nazwisko drugiego zawodnika

Powyższe dane można przesłać po skontaktowaniu się telefonicznie z organizatorem, na adres e-mail lub smsem na numer organizatora.
Nagrody:
Nagrodzone zostaną pierwsze 3 zwycięskie zespoły, które otrzymają bony do wykorzystania w sklepach internetowych a więc nagrody wybiorą sobie sami. Ponadto zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary. Nagrodzony zostanie także łowca największej ryby.

Losowanie
Losowanie stanowisk odbędzie się w dniu 6 października o godzinie 18.00. Można losować tylko jeden raz i wylosowanego stanowiska w żaden sposób nie można zmienić. Zaraz po losowaniu stanowisk wszyscy zawodnicy rozjeżdżają się na swoje stanowiska w celu rozłożenia namiotów, po czym wracają w miejsce rozpoczęcia zawodów, gdzie odbędzie się towarzyskie party. Będzie można napić się piwa oraz zjeść potrawy z grilla i oczywiście porozmawiać o karpiowaniu. W przypadku, gdyby któraś z drużyn nie mogła przyjechać dzień wcześniej zostanie za nią wylosowane stanowisko i zaraz po przyjeździe na zawody będzie mogła rozłożyć się na swoim stanowisku. Łowienie i zawody rozpoczną się w czwartek 7 października o godzinie 8.00 rano. Natomiast sondowanie dna dozwolone jest od świtu 7 października do godziny 14.00.
Zasady regulaminowe
1. Zawody odbywają się w klasyfikacji drużynowej na dwuosobowych stanowiskach i zgodnie z zasadą "catch and relase", czyli złów i wypuść.
2. Organizator wymaga od uczestników posiadania maty do odhaczania ryb i dużego podbieraka karpiowego.
3. Dozwolone jest sondowanie dna, wywożenie zestawów oraz zanęcanie łowisk ze środków pływających tylko w dniu 7 października od świtu do godziny 14.00. W tym czasie można także postawić markery. W dniu 7 października od godziny 14.00 do 10 października do godziny 10.00 dozwolone jest tylko i wyłącznie zarzucanie wędek z brzegu lub ewentualna wywózka przy użyciu zdalnie sterowanych łódek.
4. Od 7 października od godziny 14.00 obowiązuje całkowity zakaz wypływania pontonami na wodę.
5. Łowienie dozwolone jest na gruntowe zestawy karpiowe. Zakazuje się stosowania metody spławikowej i drgającej szczytówki. Dozwolone jest stosowanie przynęt zwierzęcych.
6. Rybami zaliczanymi do klasyfikacji punktowej są karpie i amury o masie powyżej 2 kg.
7. Ryby podlegające klasyfikacji należy zgłosić sąsiedniej drużynie, która rybę zważy i potwierdzi jej masę podpisem na karcie połowu.
8. Ryby niepodlegające klasyfikacji muszą być niezwłocznie wypuszczone do wody.
9. Do czasu przybycia zawodnika z sąsiedniej drużyny ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych. Ważenie ryb odbywa się na bieżąco w miarę możliwości.
10. Wszystkie ryby po zważeniu wracają do wody.
11. Należy delikatnie i ostrożnie obchodzić się ze złowionymi rybami.
12. Z uwagi na to, że zawody karpiowe są rozgrywane zgodnie z zasadami fair play prosi się wszystkich zawodników o umożliwienie wyholowania ryby, która wejdzie w żyłki drużyny sąsiadującej. Zgodnie z zasadami fair play drużyna sąsiednia powinna, (choć nie musi) wyjąć wędki z wody w celu umożliwienia wyholowania ryby.
13. Ryby należy holować, jeśli to możliwe w obrębie własnego stanowiska.
14. Jeśli dwie drużyny osiągną tę samą wagę wszystkich złowionych ryb, wówczas o wyższym miejscu decyduje większa liczba złowionych karpi a jeśli to nie rozstrzygnie wówczas wygrywa drużyna, która jako pierwsza złowiła rybę.
15. Każdy z zawodników może łowić na 2 wędki (4 wędki na jedną drużynę).
16. Każdy z uczestników zawodów jest zobowiązany do codziennego podliczania masy złowionych swoich ryb i przekazania tej informacji do organizatora.

Program

06.10.2010 – godzina 18.00 – rozpoczęcie zawodów losowanie stanowisk
07.10.2010 – godzina od świtu do 14.00 sondowanie dna przy użyciu pontonów
07.10.2010 do 10.10.2010 czas trwania zawodów
10.10.2010 – godzina 10.00 zakończenie łowienia
10.10.2010 – godzina 12.00 zakończenie zawodów rozdanie pucharów i nagród

 


3.8
Oceń
(13 głosów)

 

Złota Łuska z Natural Bait 2010 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł