Złoty Karaś prezentuje Pontoon21

/ 5 komentarzy / 5 zdjęć


Pontoon21 to marka sprzętu wędkarskiego wywodząca się z Japonii, a asortyment przez nią produkowany obejmuje wyrafinowane najwyższej jakości przynęty. W ofercie firmy znajdziemy najróżniejsze przynęty niszowe, oraz te ogólnego zastosowania: błystki, muchy czy akcesoria typu szczypce czy obcinaczki. Oprócz nazwy firmy, kolejnym czynnikiem łączącym wymienione produkty jest jakość. Przynęty powstają z wykorzystaniem najnowszych technologii, a proces produkcji nie odbiega od tego, którzy stosują najwięksi światowi potentaci. Podstawą sukcesu, a zarazem skuteczności przynęt pontoon są procesy projektowania i testowania w których kluczową rolę odgrywają doświadczeni wędkarze. Każda z przynęt firmy Pontoon 21 jest testowana setki godzin, a do produkcji wchodzą tylko te najbardziej skuteczne.

Pontoon21 to doskonała jakość w przystępnej cenie. Niezawodność i trwałość to kolejne czynniki dzięki którym firma zdobyła uznanie wędkarzy z całego świata. Olbrzymia ilość modeli woblerów, przynęt gumowych czy świetnych błystek dostępnych w ofercie tego producenta potrafi zaspokoić ambicje zarówno amatorów jak i najbardziej zapalonych wędkarzy.

Obok przynęt tej klasy i jakości, z tak wielkim zróżnicowaniem barw, nie da się przejść obojętnie. Nieważne czy jesteś amatorem czy starym wyjadaczem, z pewnością znajdziesz coś dla siebie i co istotne nie zrujnujesz przy tym swojego portfela. 


Sklep Złoty karaś prezentuje Pontoon21 Homunculures


Ratta
Przynęta miękka z serii Homunculures firmy Pontoon 21, w odróżnieniu od „zamiatającej” Awaruny, Ratta charakteryzuje się drobną ale też aktywną pracą, która przenosi drgania i wibracje z ogona na całą przynętę. Jej smukły, podłużny kształt idealnie odwzorowuje narybek. Dzięki niebanalnej wewnętrznej i zewnętrznej konstrukcji Ratta jest niezwykle atrakcyjna dla ryb i to niezależnie od sposobu jej uzbrojenia.Aktywna i atrakcyjna – te dwie cechy Ratty w połączeniu z miękkim tworzywem Gumexim, technologią barwienia Rincoal i formuły zapachowo-smakowej SFT pobudzają ryby do ataku w sposób jak by to była prawdziwa żywa rybka!Dostępna w rozmiarach: 2,25; 3,25 i 4,25 cala.


Awaruna


Awaruna – przynęta miękka z serii Homunculures firmy Pontoon 21 posiada jedną ważną cechę, która odróżnia ją od innych przynęt z tworzywa sztucznego, a mianowicie w środku korpusu przynęty znajduje się kanał, który pozwala pozwala na idealne, centryczne uzbrojenie przynęty, zarówno w pojedynczy hak jak i w podwójną kotwicę. Ponadto niewielkie nacięcie na grzbiecie przynęty pozwala na ukrycie grota haka offsetowego, dzięki czemu przynęta staje się bezzaczepowa.Oryginalna forma korpusu przynęty wykonanej z miękkiego tworzywa sztucznego, w połączeniu z dużą płetwą ogonową generują niesamowite wibracje podczas prowadzenia w wodzie. Boczne "żebra" wzbogacają pracę przynętę, nadając jej „żywych „cech”. Kanał wewnętrzny wydrążony w korpusie zapewnia dodatkową elastyczność i upraszcza zbrojenie przynęty dowolnym systemem (Jig Centrali Rig, Texas Rig, Carolina Rig, Rig Terminal Drop shot Rig, Double Rig Hook), nawet bardzo. Awaruny dostępne są w rozmiarach 1.5; 2.0; 2.5; 3.0; 3,5; 4.0 i 4.5 cala.Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego formowane są przynęty miękkie Ponton 21 Homunculures, a mianowicie miękki plastik Gumexim. To tworzywo doskonale zachowuje kształt przynęty i jest odporne na działanie czynników zewnętrznych. Gumy wykazują też dużą odporność na zęby drapieżników.Awaruny są także wzbogacone o wabiący atraktor charakterystyczny dla całej serii przynęt Homunculures – SFT. W odróżnieniu od wielu innych przynęt, zapach miękkiego tworzywa sztucznego Pontoon21 nie jest ostry, a maksymalnie zbliżony do naturalnego. To wystarczy, aby drapieżnik długo trzymał przynętę w pysku. W konsekwencji, mamy wystarczająco dużo czasu na skuteczne zacięcie.Dzięki specjalnej technologii dostępna jest szeroka gama kolorów, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.Stosując opatentowaną technologię Rincoal, projektantom Pontoon21 udało się osiągnąć bardzo ciekawy efekt. Wszystkie kolory w zetknięciu ze światłem słonecznym, zauważalnie "świecą od wewnątrz". Dlatego te przynęty nie wyglądają jak pomalowane, one wyglądają jak żywe, naturalne, jest to charakterystyczne dla całej serii miękkich przynęt Homunculures.Nie będzie przesadą stwierdzenie, że połączenie odpornego na zęby drapieżnika miękkiego tworzywa sztucznego, skutecznego atraktora, szerokiej gamy kolorów i duży wybór rozmiarów jest wyjątkowy.Podsumowując, Awaruna to łowna i sprawdzona przynęta na wszystkie drapieżniki występujące w naszych wodach.

                         

 


4.6
Oceń
(14 głosów)

 

Złoty Karaś prezentuje Pontoon21 - opinie i komentarze

w6i6e6w6i6e6
0
Gumy Awaruna - świetne, w ubiegłym roku bywały dni gdy okonie brały tylko na nie. Co ciekawe złowiłem też na Awaruny kilka ładnych kleni i szczupaków :-) Reszty przynęt póki co nie znam więc się nie wypowiem. (2016-02-12 13:04)
u?ytkownik55974u?ytkownik55974
0
Ciekawy i warto dołączyć do kolekcji***** (2016-02-12 16:56)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Jak na bogatą serię itd, jakoś mało zaprezentowanych przynęt :-( (2016-02-12 18:50)
SithSith
0
Ciekawa przynęta, zwłaszcza Awaruna. Muszę się zaopatrzyć i wypróbować, tym bardziej, że Wiesiek poleca. Troszkę na wyrost ***** (2016-02-13 06:10)
marek2marek2
0
Jakoś zbytnio innowacyjne nie są (przynajmniej te gumki, pełno takich na rynku). Chyba jednak zostanę przy SG i ich wynalazkach. Ale nie można oczywiście ich skreślać :) pożyjom uwidim :) (2016-02-13 10:08)

skomentuj ten artykuł