Zmiana zasad wędkowania-zaproś kolegę.
Z ogromną przyjemnością informuje wędkarzy Sekcji Wędkarskiej działającej przy Stowarzyszeniu Piława Dolna że, od dziś tj. 31.07.2014r., na podstawie Uchwały którą podjął Zarząd Sekcji Wędkarskiej-Piława Dolna, wchodzi zmiana zasad wędkowania, zezwalająca na zaproszenie i wspólne wędkowanie z osobą nie będą członkiem stowarzyszenia.

Wyjaśnię kilka podstawowych zasad jakie obowiązują gdy łowimy z osobą przez nas zaproszoną. 

Możemy zaprosić do wspólnego wędkowania tylko jedną osobę. 

Osoba która została zaproszona przez członka sekcji wędkarskiej do wspólnego wędkowania,   musi  posiadać przy sobie kartę wędkarską zgodnie z USTAWĄ z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym:

Art.7.2.Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską" lub „kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa-posiadająca ponadto jego zezwolenie. 

Osoba która została zaproszona przez członka sekcji wędkarskiej do wspólnego wędkowania,
może łowić na jedną wędkę udostępnioną przez członka sekcji wędkarskiej tylko metodą gruntowo-spławikową. Udostępniając swoją wędkę osobie zaproszonej członek Sekcji wędkarskiej może łowić tylko na jedną wędkę również metodą gruntowo-spławikową. Oznacza to że, wędkarz-członek stowarzyszenia i osoba zaproszona nie mogą łowić metodą spinningową lub muchową.

Ostatnim  zapisem w omawianej uchwale jest: „Każdy pełnoprawny Członek Sekcji  Wędkarskiej-Piława Dolna, posiadający zezwolenie na połów ryb na stawach Sekcji  Wędkarskiej-Piława Dolna, może udostępnić swoją wędkę w ramach swojego łowiska  i limitu (rejestru) połowów ryb, osobie którą zaprosi do wspólnego wędkowania."

Oznacza to że, łowimy z osobą  zaproszoną tylko na swoim stanowisku wędkarskim. Wszystkie złowione ryby  przechowujemy w jednej siatce zgodnie z limitem wagowym lub ilościowym.

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczącej tej kwestii, to udzielę wyczerpującej odpowiedzi
pod nr.tel. 507-149-138

Z poważaniem Wiesław Rykalski.   

 


5
Oceń
(1 głosów)

 

Zmiana zasad wędkowania-zaproś kolegę. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł