Zaloguj się do konta

Zawody Podlodowe Koła 54 z Wyszogrodu 2011

Po niemałych perturbacjach pogodowych i po dwukrotnym przekładaniu zawodów wreszcie się udało i mogliśmy rozegrać Zawody Podlodowe , które wyłoniły Mistrza Koła 54 PZW Wyszogród w dyscyplinie podlodowej.

Niedzielny poranek przywitał nas dość przychylną aurą , bo na termometrze było tylko - 3,5 stopnia i wiał leciutki wiaterek ( ale tylko w sektorze B )

Zawody odbyły się na bardzo znanym wszystkim uczestnikom akwenie, tzn. starorzeczu Chmielewo , łowiliśmy w czterech turach po 1 godz i 15 minutach w czterech sektorach .Należy podkreślić , że w zasadzie wszędzie rybki coś tam skubały , poza feralnym sektorem D , w którym we wszystkich turach padło tylko 12 rybek. Ogólnie brała drobnica ale trafiło się też kilka ładnych okoni i płotek , choć należy podkreślić iż niekwestionowanym ,, mistrzem polowania ,, tego dnia okazał się kolega Biegalewski Marcin łowiąc okonia o długości 39,2 cm o masie 0,93 kg , zresztą jak się okazało późniejszy zwycięzca całych zawodów.
Tak jak zawsze zawody rozegraliśmy ,, na żywej rybie ,, i wszystkie trafiły po zważeniu do wody.Naprawdę nalewając do wiaderek wody na początku zawodów utrzymaliśmy nasze rybki w dobrej kondycji.
W zawodach wystartowało 25 zawodników , z tego 20 punktowało. Złowiono ogółem 151 szt. ryb o łącznej masie 14,07 kg.
Na zakończenie zawodów pierwsza szóstka została nagrodzona pucharami , dyplomami i nagrodami rzeczowymi oraz łowca największego okazu otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową.

Zawody obsługiwało czterech sędziów za co serdecznie im dziękujemy.Byli to koledzy : Jachowicz Jan, Kosowski Henryk , Biernat Ryszard , Janiszewski Mirosław.

A oto szczegółowe wyniki zawodów.

1. Biegalewski Marcin 1510 pkt.
2. Gmurczyk Jarosław 1030
3. Durałek Bogumił 700
4. Kątny Krzysztof 690
5. Matusiak Mariusz 600
6. Bojanowski Waldemar 480

7. Cyliński Marcin 450 ( 22,5 cm)
8. Maćkiewicz Tadeusz 450 (16,0 cm)
9. Jasiński Dawid 440
10. Kaźmierczak Artur 320
11. Janiszewski Rafał 300
12. Grzelak Kamil 230
13. Kaźmierczak Sławomir 220
14. Kaźmierczak Marek 210
15. Miszczak Piotr 170
16. Żuchowski Piotr 140
17. Kumorowski Marek 90
18. Sinko Jacek 60
19. Jasiński Dariusz 50 ( 16,2 cm )
20. Wódarski Andrzej 50 ( 15,0 cm )

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i zapraszamy na kolejne zawody , a będą to Rzutowe Mistrzostwa Koła , które odbędą się w miesiącu lutym na hali sportowej w Wyszogrodzie, o czym poinformujemy na stronie Koła.

Opinie (5)

karoltsu1

Jest się czem pochwalić,brawo dla organizatorów i zawodników.***** [2011-01-31 18:43]

bialek

Gratulacje dla zwycięzcy oraz dla organizatorów za fajną atmosferę. Pozdrawiam!

[2011-02-01 13:55]

broz4

wow ile ryb nałowili barwo na prawdę brawo a kiedy to było bo jak blisko łódzkiego to żałuje że mnie tam nie było bo bym wam dał przykaład heheh [2011-02-01 14:08]

Iwona709

GRATULACJE MARCIN .....PIĄTECZKA JEST PIĘKNY.... [2011-02-11 21:17]

Profesor

Kurcze a mnie tam nie było ! To miał być mój "pierwszy raz" hehe [2011-02-16 18:09]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej