Zupa rybna - ucha od jucha-wywar

/ 3 komentarzy

ZUPA RYBNA


Zupa rybna –ucha- ze starorosyjskegho jucha – wywar. Dokładnie tak, ubiegłej jesieni gotowanie zupy rybnej, a raczej rosołu rybnego stało się dla nas praktycznie za każdym wyjazdem na wędkowanie rytuałem. W związku z tym, że amatorów tego specjału na polanie wędkarskiej nie brakowało, do gotowania podchodziliśmy w sposób kompleksowy wykorzystują gar 5 litrowy. Nie zmarnował się najmniejszy kawałek ryby, a im więcej gatunków ryb mieliśmy tym oczywiście lepiej.
Składniki:
 około 1kg różnych gatunków ryb słodkowodnych;
 komplet włoszczyzny (marchewka 3-4, pietruszka 2, pora 1, seler ½);
 cebula;
 liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, sól;
 pęczek zielonej pietruszki;
 1-2 jajka;
 1/3 szklanki mąki
Ugotować wywar warzywny z dodatkiem ziela angielskiego, liścia laurowego i jednej cebuli. Gdy warzywa są miękkie włożyć oczyszczoną i opłukaną rybę. Cebulę obrać z grubszych łupinek przekroić na pół i opalić nad płomieniem (przysmażyć mocno na blasze lub palniku). Gotować około 20 minut w zależności od wielkości kawałków ryby. Pod koniec gotowania osolić i pieprzyc do smaku, dodać posiekaną natkę pietruszki. Wywar odcedzić, większe kawałki ryby ułożyć na oddzielnym półmisku. Podawać do picia w kubkach lub na talerzach z kawałkami ryby. Można przyrządzić z lanymi kluseczkami zrobionymi z jajka i mąki.
Warty jest tutaj zaznaczenia fakt, że niesamowitym specjalistą od zupy z dorsza jest Kolega Janusz. Zupka jego jest tym lepsza, że chłopak nigdy dorsza nie żałuje.

 


3.5
Oceń
(15 głosów)

 

Zupa rybna - ucha od jucha-wywar - opinie i komentarze

użytkownik60860użytkownik60860
0
piateczka , na pewno ugotuje i sprobuje
(2011-03-27 07:29)
krokiet697krokiet697
0
może być dobre 5
(2011-03-28 08:46)
auratus 2auratus 2
0
za artykuł oczywiście piąteczka ***** .Na pewno postaram się coś podobnego przygotować . Ja robię podobną ale ja wkładam do wywaru jako bazę jazgarze z głowami a na Twoim zdjęciu raczej porządna dzwonka .
(2011-04-01 07:32)

skomentuj ten artykuł