Zyga odszedł.

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć


Nasz wspaniały Kolega Zygmunt Sienkiewicz odszedł na wieczne wędkowanie po długiej i ciężkiej chorobie.
Zygmunt to jeden z założycieli sekcji wędkarskiej przy Zakładach Metalurgicznych PMR w Kutnie, które były bardziej znane jako Odlewnia Żeliwa na Sklęczkach. W roku 1977 wspólnie z wieloma pasjonatami wędkarstwa podejmuje trud utworzenia Koła PZW „METALURG” Kutno. Od samego początku jest bardzo aktywnym działaczem. Pełnił wiele ważnych funkcji, w tym przez wiele lat jest I Z-cą Prezesa Koła. Ostatnio mimo poważnej choroby również nie odmawiał pracy społecznej, był członkiem Sądu Koleżeńskiego. Członek PZW od 44 lat.
Zyga, bo tak Go najczęściej nazywaliśmy był bardzo aktywnym wędkarzem. Współorganizował wiele zawodów i imprez rekreacyjnych, współtworzył Karczmy Piwne, w sposób szczególny dbał o naszą stanicę w Kromszewicach. Był bardzo ceniony jako wysokiej klasy odlewnik. W pracy zawodowej doszedł do funkcji V-ce Dyrektora Odlewni ds. Produkcji. Absolwent AGH Kraków. Był powszechnie lubianym i szanowanym Kolegą.
Wielokrotnie wyróżniany, w tym Złotą i Srebrną odznaką PZW. Z okazji tegorocznego "Dnia Wędkarza" Prezydent Miasta Kutno wyróżnił kol. Zygmunta specjalnym pucharem.
Urodził się na byłych polskich ziemiach na wschodzie i powrócił jako repatriant. Żył 72 lata.
Cześć Jego Pamięci.

 


5
Oceń
(10 głosów)

 

Zyga odszedł. - opinie i komentarze

kolocarpkolocarp
0
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI -- szkoda bardzo takich ludzi a oni najczęściej odchodzą. (2014-12-02 08:01)

skomentuj ten artykuł