Zaloguj się do konta

Żyłka Mikado Dino Energy

Dzisiaj chciałem Wam zaprezentować serię żyłek Mikado Dino Energy.
Jest to seria tanich a za razem mocnych i w miarę dobrej jakości żyłek.
Cena szpuli z żyłką której jest nawinięte 150m kosztuje w okolicy 10zł więc za tą cenę to bardzo dobry produkt.
Żyłki tej serii używałem od bardzo dawna.
Na początku gdy zaczynałem z wędkarstwem były to moje podstawowe żyłki główne do spinningu,odległościówki i żywcówki.
Kiedyś nazywały się po prostu Mikado Dino a po jakimś czasie dodali jeszcze słówko Energy i zmienili troszkę szatę graficzną naklejki na szpuli.
Po kilku latach mogę sporo o tej żyłce powiedzieć.
Najczęściej używałem jej w rozmiarze 0,20 - 0,22 - 0,25 - 0,28mm.
Żyłki te charakteryzują się stosunkowo dużą wytrzymałością i dobrą jakością wykonania.
Są elastyczne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne - w granicach rozsądku :)
Gdy używamy ich do połowów gruntowych czy spławikowych to nie ma z nimi problemu przez cały sezon.
Jednakże gdy zaczniemy nimi spinningować to należy się liczyć z tym że w zależności od częstotliwości łowienia będziemy je musieli zmieniać co najmniej 3 do 4 razy w sezonie.
Po pewnym czasie spinningowania zaczynają się po prostu skręcać najpierw trochę potem coraz mocniej.
I ta przypadłość występowała i w starszych wersjach tej żyłki jak i produkowanych obecnie.
I to jedyna wada jaką zaobserwowałem użytkując tej żyłki.
Na plus można zaliczyć dobrą wytrzymałość na węźle oraz jakość zaciskanych na niej węzłów oraz to że przy odległościówce spokojnie wytrzymała by dwa sezony łowienia - jednakże ja zawsze co sezon robię wymianę wszystkich żyłek - nie ma co ryzykować.
Bez zmian jest natomiast to że i kiedyś i teraz żyłki Mikado Dino produkowane są w Niemczech co jest zaznaczone w widocznym miejscu na szpuli.
Podsumowując :
Jeśli szukasz taniej i dobrej żyłki do spławika,gruntu czy wakacyjnego spinningu (kilku miesięcznego) to polecam z czystym sumieniem i gwarantuje że na pewno się na niej nikt nie zwiedzie.
Nie jest to co prawda żyłka jakości światowej ale w zwyczajnym wędkowaniu w 100% wystarczy i wszyscy jej potencjalni nabywcy powinni być zadowoleni.

Z wędkarskim pozdrowieniem Lin1992.

Opinie (4)

pstrag222

W moim, przypadku przed erą dominacji trabuco i robinsona były to podstawowe żyłki jakie stosowałem do tej pory mam do nich sentyment i czasami sięgam po żyłeczkę do spławikówki z tej serii. ***** pzdr.pstrag222 [2013-02-23 14:23]

ekciak

dino 5***** [2013-02-25 15:53]

kuba234p

ja tak samo jak zaczynałem to urzywałem tych żyłek i jak do tąd stosuje prawie tylko żyłki mikado bo poprostu są dobre tyle że tego modelu urzywam do spławika bo gruntu i spinningu urzywam specjalnych żyłek z serii MIKADO SENSEI [2013-02-26 08:39]

asia-kucharska

Jestem bardzo początkująca, troche łowiłam poprzedniego lata, korzystałam właściwie z tego co dostałam w prezencie na początek. Dziś wybrałam się po żyłkę do spławikówki i kupiłam praktycznie tę samą z tym, że moja to Dino Dynamic również 150m grubość 0,20 do 5,6kg. Z tej samej serii kupiłam też żyłkę na przypony 30m 0,16 do 3,9 kg za obie zapłaciłam jakoś 10 zł więc naprawdę niedrogo. Mam nadzieję, że są faktycznie tak wytrzymałe jak to zostało opisane.Pozdrawiam [2013-03-11 16:42]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej