Żyłka podstawą wędkowania

/ 3 komentarzy

Nareszcie wiosna, czyli czas na zakupy wędkarskie niektórzy zrobili to już dawno ale dla tych co tego nie zrobili. Ważnym elementem jest żyłka którą trzeba wymieniać co sezon, ponieważ po udanym sezonie się rozciąga, skręca i wyciera. Należy pamiętać, że sprzęt to podstawa udanych połowów i dlatego należy dbać o to by był dopasowany i dobry. Czasem widzę jak niektórzy wędkarz łowią przez 5 lat jedną żyłką, ale nie naśladujcie ich jeśli chcecie wyciągnąć większy okaz to żyłka stara i przetarta tego nie wytrzyma.
To chyba jedyny element który trzeba wymieniać co sezon w przeciwieństwie do haczyków, ale i tu trzeba uważać bo często stare haczyki mogą być stępione co zmniejsza skuteczność zacięcia i może doprowadzić do spięcia ryby. Reszta sprzętu nie jest narażona na zniszczenia jak te dwa elementy. Życzę udanych zakupów wędkarskich jak i połowów. pozdrawiam

 


3.7
Oceń
(16 głosów)

 

Żyłka podstawą wędkowania - opinie i komentarze

adriano19adriano19
0
Bardzo przydatna porada. Chciałem jeszcze przytoczyć cytat z tego poradnika "Ważnym elementem jest żyłka którą trzeba wymieniać co sezon" jest to jedna z najważniejszych rzeczy, którą musimy zrobić na początku sezonu wędkarskiego... Lepiej nie ryzykować i nie oszczędzać na żyłkę tylko kupić ją na początek wędkowania bo możemy tego żałować później jak się nam zerwie pokaźna rybka, bo żyłka stara. A nawet lepiej wymieniać częściej żyłke. (2011-03-09 15:17)
grochu2017grochu2017
0
Przydatna porada pozdrawiam ;]
(2011-03-10 11:06)
adi1910adi1910
0
Przydatna porada pozdrawiam;] (2011-03-11 19:37)

skomentuj ten artykuł