Żyłki Balzer i Sufix

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Moment testowania tych żyłek i plecionki trochę się wydłużył, ponieważ nie miałem czasu jej opisać. Brały udział już w kilku
wyprawach. Oto co mogę o nich napisać:

Nazwa plecionki: MAXA BLACK

Według sprzedającego: "tonąca plecionka wykonana z włókna Dyneema z rdzeniem z fluorocarbonu. Wyjątkowo mocna, odporna na ścieranie i niezawodna w najtrudniejszych warunkach połowu. Polecana szczególnie do połowów metodami gruntowymi. Idealna dla karpiarzy". Dostępna w odcinkach po 10 metrów.

Według mnie: jest to plecionka przyponowa. Na szpuli jest jej 10 metrów. Jej średnica to 0,12 mm. Jej wytrzymałość to 7.30 kg. Ma czarny kolor. Stosuje ją do robienia przyponów głównie karpiowych.


Nazwa żyłki: BALZER SIGLON V Premium

Według sprzedającego: "dzięki zastosowaniu wysokiej jakości polimerów otrzymano produkt najwyższej jakości. Specjalna powłoka teflonowa redukuje do minimum ,,pamięć’’, a unikalna domieszka krzemowa gwarantuje twardość. Idealna do metody spinningowej oraz jako materiał przyponowy. Unikalna struktura cząstek polimeru czyni ją praktycznie niewidoczną w wodzie".

Według mnie: jest to żyłka przyponowa o średnicy 0,20 mm i wytrzymałości 9,69 Lbs co daje nam 4,4 kg. Na szpuli jest jej równo 30 metrów. Jest przeźroczysta. Stosuję ją do wyrobu przyponów do metody spławikowej.


Nazwa żyłki: SUFIX Primo XP cooper

Według sprzedającego: "PRIMO XP to żyłka nowej generacji, zbudowana z kopolimeru o tzw. pamięci kształtu zredukowanej do niespotykanie niskiego poziomu. Miękka, trwała, wytrzymała, zabezpieczona super cienką warstwą silikonu, całkowicie odporna na promieniowanie UV. Idealna do wielu metod połowu, takich jak spinning, odległościówka czy nowoczesne metody gruntowe".

Według mnie: jest to żyłka o wytrzymałości 4,9 Lb (2.22 kg) i średnicy 0,163 mm. Jest koloru miedzianego. Na szpuli mieści się jej 150 metrów. Używam jej z powodzeniem do połowu metodą spławikową mniejszych ryb, lekkim zestawem. Doskonale nadaje się również do spinningu na pstrąga. Łowię wtedy lekkimi woblerami, błystkami i gumami.


Nazwa żyłki: SUFIX Primo XP

Według sprzedającego: "PRIMO XP to żyłka nowej generacji, zbudowana z kopolimeru o tzw. pamięci kształtu zredukowanej do niespotykanie niskiego poziomu. Miękka, trwała, wytrzymała, zabezpieczona super cienką warstwą silikonu, całkowicie odporna na promieniowanie UV. Idealna do wielu metod połowu, takich jak spinning, odległościówka czy nowoczesne metody gruntowe".

Według mnie: ma wytrzymałość 2,22 kg i średnicę 0,163 mm. Na szpuli jest jej 150 metrów. Jej kolor to bardzo jasny zielony. Na razie leży ona u mnie na półce. Gdybym ją używał to znalazła by miejsce w wyżej wymienionych metodach połowu.


W zakończeniu dodam jeszcze, że żyłki te kupiłem tanio na Allegro. Całkowity koszt z przesyłką (chyba 7 zł) wyniósł coś chyba 14 zł. Pozdrawiam Kamil

 


4.2
Oceń
(10 głosów)

 

Żyłki Balzer i Sufix - opinie i komentarze

ekciakekciak
0
jak dla mnie niema tu testów ani jak się te żyłki sprawdzają jest to po prostu przedstawienie tego co pisze producent D: (2013-05-28 16:39)
u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
A jaki to test?! Żaden! Tylko suchy opis na podstawie tego co pisze producent bez wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków. Nie na tym polega "TEST". Bo testowanie to sprawdzanie czegoś w praktyce, wyciąganie wniosków i porównywanie ich z opisem producenta. Artykuł bez sensu. Niestety 1. (2013-05-30 14:21)
u?ytkownik221u?ytkownik221
0
Napisałeś, że w/g Ciebie żyłka ma 0.163mm grubości i wytrzymałość 2.22 kg, przecież jest to napisane na opakowaniu! Więc jak to sprawdziłeś? byle jaki opis, skopiowane ze strony producenta fragmenty op i tyle. Tekst beznadziejny i bez sensu. (2013-06-04 08:41)

skomentuj ten artykuł