Porady wędkarskie

Porady wędkarskie - szukasz odpowiedzi na pytanie jak i na co łowić duże ryby? - Przeczytaj rady mistrzów wędkarstwa oraz kolegów po kiju. Poniżej prezentujemy porady wędkarskie dotyczące łowienie ryb poradnik m.in. sprzętu wędkarskiego, przynęt, zanęt, po metody połowu czy okresy i wymiary ochronne - zobacz też: forum wędkarskie

Sprzęt wędkarski


Sprzęt wędkarski, akcesoria wędkarskie, testy sprzetu wędkarskiego, skrzynki ciężarki wędkarskie
Sprzęt wędkarski w dzisiejszych czasach urósł do rangi dużego zagadnienia. Masowy rozwój nowych firm i dystrybutorów sprzętu, a co za tym idzie – większej konkurencji na rynku sprawiają, iż na rynku regularnie pojawiają się nowości oraz ulepszone wersje.


Przynęty naturalne


Przynęty naturalne
Przynęty naturalne to niezwykle popularny wabik na ryby. Stosowane są w wielu metodach, a ich dobór uzależniony jest od wielu czynników, zwłaszcza gatunku ryby. Jeśli chodzi o przynęty naturalne, to ich wspólną cechą jest uniwersalność, ponadczasowość.

Przynęty sztuczne


Woblery, Przynęty spinningowe, Przynety sztuczne, błystki gumy na ryby, wędkarskie
Przynęty sztuczne to obecnie na rynku cała masa różnych wariantów i modeli, odpornych na nawet najtrudniejsze warunki pogodowe oraz siłę ryby. Najpopularniejsze przynęty sztuczne to oczywiście woblery, uwielbiane zwłaszcza przez spinningistów.

Wędkarstwo gruntowe


Wędkarstwo gruntowe, metoda gruntowa, feeder, metoda feder na grunt
Wędkarstwo gruntowe to specyficzna metoda połowu, polegająca na zamocowaniu na żyłce jedynie ciężarka oraz haczyka. Jeśli chodzi o wędkarstwo gruntowe, to podstawą w tej metodzie połowu jest stosowanie różnego rodzaju zanęt.

Wędkarstwo karpiowe


Wędkarstwo karpiowe, przynęty karpiowe, karpiowanie jeziorowe wiosna
Wędkarstwo karpiowe w Polsce ostatnimi laty przechodzi duże przeobrażenie, ciesząc się coraz większą popularnością wśród wędkarzy. Jak każda metoda i wędkarstwo karpiowe rządzi się swoimi prawami, sprzęt karpiowy musi natomiast spełniać wymogi...

Wędkarstwo morskie


Wędkarstwo morskie Łeba Władysławowo Ustka Darłowo
Wędkarstwo morskie to metoda, która cieszy się powodzeniem przez okrągły rok. Opowieści o rekordowych dorszach czy belonach zaciągają nad rodzimy Bałtyk rzesze wędkarzy z różnych rejonów Polski.

Wędkarstwo muchowe


Wędkarstwo muchowe, przynęty muchowe, łowienie na muchę, porady muchowe
Wędkarstwo muchowe w Polsce zalicza się do dosyć unikalnych i elitarnych metod połowu, mimo dużej dynamiki rozwoju obserwowanej w ostatnich latach. Jeśli chodzi o wędkarstwo muchowe, to podstawowym elementem zestawu jest mucha.

Wędkarstwo podlodowe


Wędkarstwo podlodowe, łowienie pod lodem, podlodowe płocie leszcze okonie
Wędkarstwo podlodowe ze względu na specyficzne warunki połowu jest to najniebezpieczniejsza metoda połowu, która wiąże się z zachowaniem dużej ostrożności. Wędkarstwio podlodowe wymaga użycia trwałego sprzętu, który zapewni nam komfort podczas trudnych warunków.

Wędkarstwo spinningowe


Spinning, Wędkarstwo spinningowe, Metoda spinningowa, porady spining
Wędkarstwo spinningowe to najpopularniejsza w Polsce metoda połowu polegająca na naprzemiennym zarzucaniu przynęty i ściąganiu jej za pomocą kołowrotka. Wędkarstwo spinningowe służy głównie do połowu drapieżników takich jak: szczupak, sandacz, okoń czy sum.

Wędkarstwo spławikowe


Wędkarstwo spławikowe, spławiki wędkarskie, wyczynowe bat
Wędkarstwo spławikowe to obok spinningu jedna z najpopularniejszych metod połowu w Polsce. Wyróżnia się wiele odmian tej metody: metoda angielska, bat, metoda odległościowa, czyli popularna odległościówka, przepływanka, metoda bolońska…

Zanęty


Zanęty wędkarski
Zanęty to temat niezwykle popularny zwłaszcza wśród karpiarzy oraz spławikowców. Odpowiednio dobrane zanęty często nie tylko zwiększa szanse na złowienie ryby, wręcz jest gwarancją udanego połowu.

Prawo i przepisy wędkarskie


przepisy rapr, przepisy pzw, regulamin pzw
Wędkarstwo, jak każda dziedzina życia, obwarowana jest różnymi przepisami. Jeśli chodzi o prawo i przepisy wędkarskie, to Polski Związek Wędkarski wymienia m.in. takie dokumenty jak: regulamin amatorskiego połowu ryb, ustawa o rybactwie...


 
Aplikacja