Reklama
  • Forum wedkuje.pl2011-04-27 15:07:46

    Jaka żyłka najlepsza na liny ale by wytrzymała karpia i amura (mam bardzo ciężki zestaw koszyczek waży 50g)  Proszę o podanie dobrej ,rozciągliwej i wytrzymałej żyłki

  • pawel75 2011-04-29 02:34:07

    Hmm.... uniwersalna żyłka i na karpia i na amura i na linka ? Żeby bezstresowo wędkować użyj jakiejś 0,25 na przykład, grubsza na lina to będzie chyba przesada a wystarczająca nawet na ciężki zestaw. A co do wyboru samej żyłki to wszystkie chyba produkowane obecnie mają niezbyt odbiegające od siebie parametry jeśli są w podobnej cenie. Niezła jest w ofercie Dragona żyłka z serii "Super Camou" albo coś z oferty Trabucco "T-Force Match". Pozdrawiam !

  • Rudinni 2011-05-01 20:27:44

    Witam tak jak przedmówca na pisał 0.25 Dragona, ale godna polecenia jest też 0.225 SNECK Kevgti Magnum żyłka na prawdę bardzo mocna testowałem i porównywałem ją kiedyś u znajomego w skle pie wed. i Sneck wy pada rewelacyjnie wytrzymałość oraz brak problemów przy wyrzucie itd.



Reklama
Reklama