u mnie gość który prowadzi prywatny staw wędkarski ma do zaoferowania kolorowe rybki i normalne, ale te "normalne" sprzedaje tylko przy wiosennych i jesiennych odłowach
Gospodarstwo Rybackie Włoszczowa, Kołoniec. Pozyskujemy od nich materiał od 8 lat. Naprawdę polecam liny z tego gospodarstwa. Z płocią może być problem, nie wiem czy można w ogóle kupić z gospodarstwa. Zależy, czy na stawy potrzebny jest Wam atest. Pozdrawiam!
Jest to koło PZW? Jak tak, to kolego oni wiedzą skąd pozyskać narybek, gdyż mają obowiązek utrzymywać racjonalną gospodarkę ryb. Co za tym idzie, przeprowadzać zarybienia, kontrolować stan populacji ryb itd. Lina Ci podali skąd możesz pozyskać. Co do Płoci to, podpowiem. PZW robi kontrolowane odłowy, i wtedy możesz pozyskać narybek płoci. Tak kilka lat temu dorybili jedno jeziorko Leszczem w ten sposób. Poprostu z sąsiedniego jeziora odłowili 3 tony leszcza i zapuścili na te. Na tym zabiegu nie ucierpiał ten większy zbiornik, bo populacja leszcza była tam najliczniejsza. A ten mniejszy zyskał z powrotem leszcza, który wyginą podczas przyduchy w zimę.
Witam serdecznie potrzebuję pilnie gdzie mogę kupić te dwa gatunki ryb żywe potrzebuję do zarybienia stawów w kole. Proszę pomóżcie.
Musisz poszukać jakiegoś gospodarstwa rybackiego w Twojej okolicy.
u mnie gość który prowadzi prywatny staw wędkarski ma do zaoferowania kolorowe rybki i normalne, ale te "normalne" sprzedaje tylko przy wiosennych i jesiennych odłowach
http://www.stawykrobielowice.pl/hodowla/
Cześć znalazłem coś takiego i jest całkiem blisko.
ale z zarybkiem płoci to raczej cieżko lina jeszcze łatwo znaleść
dziękuję za poradę
Gospodarstwo Rybackie Włoszczowa, Kołoniec. Pozyskujemy od nich materiał od 8 lat. Naprawdę polecam liny z tego gospodarstwa. Z płocią może być problem, nie wiem czy można w ogóle kupić z gospodarstwa. Zależy, czy na stawy potrzebny jest Wam atest.
Pozdrawiam!
Jest to koło PZW?
Jak tak, to kolego oni wiedzą skąd pozyskać narybek, gdyż mają obowiązek utrzymywać racjonalną gospodarkę ryb. Co za tym idzie, przeprowadzać zarybienia, kontrolować stan populacji ryb itd.
Lina Ci podali skąd możesz pozyskać.
Co do Płoci to, podpowiem. PZW robi kontrolowane odłowy, i wtedy możesz pozyskać narybek płoci. Tak kilka lat temu dorybili jedno jeziorko Leszczem w ten sposób. Poprostu z sąsiedniego jeziora odłowili 3 tony leszcza i zapuścili na te.
Na tym zabiegu nie ucierpiał ten większy zbiornik, bo populacja leszcza była tam najliczniejsza. A ten mniejszy zyskał z powrotem leszcza, który wyginą podczas przyduchy w zimę.