Reklama
  • Piotrens2013-06-30 12:50:21

    Jestem początkującym wędkarzem i mam problem z zanętą . Kupuję zanętę np na płoć i rozrabiam ją z wodą , wyrabiam kulę i wrzucam do wody , na staw o głębokości około 2 m. I właśnie jest problem z tym , że zamiast większej ryby podchodzi sama drobnica na małym gruncie  (  ryby max 5 cm ) . Co mam zrobić aby znęcić większą rybę ? . Proszę o pomoc . 

  • kuba7128 2013-06-30 13:02:18

    zmień przynęte na kukurydze,pęczak,pszenice,groch itp. A zanęcaj tez kukurydzą i innymi ziarnami + atraktor. zanęta jaką kupujesz jest drobnej frakcji i gdy opada na dno to smuga sciąga drobnice.

  • Jakub Woś 2013-06-30 13:04:58

    Dodaj do zanęty jakieś większe kawałki np. kukurydzę, robaki siekane, ziemniaki w kostkę czy pęczak. Zmieloną zanętę szybko zje drobnica a większych kawałków nie ruszy i będą nęcić grubszą rybę.

  • Forum wedkuje.pl 2013-06-30 15:01:10

    kup zanętę o grubszej frakcji, np. traper giant, big carp truskawka, dodaj drobny pellet, troche pokruszonych kulek no i przede wszystkim kukurydze i konopie gotowane, na haczyk/wlos zakladaj kilka ziaren kuku albo kulke proteinowa

  • Reklama
  • ArturDabrowski290 2013-06-30 15:11:13

    Do zanęty daj dużo kukurydzy, gotowanej pszenicy i pinki. Ciężarki daj jak najniżej i blisko siebie aby zestaw szybko opadł bo te większe ryby na dnie siedzą. Możesz też dać troche większy haczyk.

  • catrinna 2013-06-30 16:10:43

    Kup gruba zanętę, i dodaj czegoś grubszego, np. pellet, kukurydza konserwowa, kulki proteinowe, i mieszankę ziaren ;-)

    A z pewnością zadziała ;-)

  • Piotrens 2013-06-30 19:02:24

    Dziękuje bardzo za radę . Z pewnością będzie mi bardzo przydatna w dalszym wędkowaniu . 

  • pompips 2013-06-30 20:04:48

    Jestem początkującym wędkarzem i mam problem z zanętą . Kupuję zanętę np na płoć i rozrabiam ją z wodą , wyrabiam kulę i wrzucam do wody , na staw o głębokości około 2 m. I właśnie jest problem z tym , że zamiast większej ryby podchodzi sama drobnica na małym gruncie  (  ryby max 5 cm ) . Co mam zrobić aby znęcić większą rybę ? . Proszę o pomoc .

    Wnioskując z tego że kupujesz zanęty na płoć zakładam że masz zamiar poławiać płocie.
    Jeżeli nie to aby łowić większe okazy musisz dostosować sposób nęcenia/ zanętę do gatunku poławianej ryby.
    Nie chciałbym się tu zbyt wymądrzać ale gatunek ryby który masz zamiar poławiać ma kluczowe znaczenie, ponieważ każdy gatunek żeruje w nieco inny sposób i ma inne preferencje dotyczących zanęt. Zasypanie wody kukurydzą peletem i zanętą niewiele da.
    Zacznij od nastawienia się na konkretny gatunek ryby i to od tego parametru będziesz musiał przejść ścieżkę czyli wybrać łowisko (zbiornik/ciek), na łowisku wytypować wstępnie kilka miejsc pod względem preferencji bytowych określonego przez ciebie gatunku, miejscówki starannie rozpoznać (wy gruntować wybadać co jest na dnie), dobrać metodę połowu, zanętę pod względem gatunku i preferencji pokarmowych gatunku oraz metody połowu. Wybrać się na łowisko zanęcić w miarę precyzyjnie i w miarę finezyjnie starać się poławiać wybrane przez ciebie gatunki z selektywnym wyborem przynęty.  
    Taki sposób  myślenia powinien cechować twoją przyszłą karierę wędkarską a im więcej będziesz czytał i praktykował tym większe będziesz odnosił sukcesy, niech początkowe niepowodzenia nie zniechęcą cię.
    W razie pytań pisz coś zawsze podpowiem.

  • Reklama


Reklama
Reklama