Reklama
  • Lin19922012-08-10 20:53:09

    Co sądzicie o tej wędeczce? Czy można na nią łowić na małe woblery i obrotówki tak do 4 może 5gr czy jest za delikatna szczytówka na takie przynęty? Ma być to kij okoniowy. Zależy mi również aby Ci co mają tą wędke wypowiedzieli się na jej temat. Aha i jeszcze jedno czy na wklejance faktycznie słabiej czuć brania na blanku wędziska?

  • Draq 2012-08-10 21:09:33

    ja ją mam tylko w wersji 2,55. Przynęty jakimi łowie to gumy z główkami 5g 5cm, woblery 4cm, cykady do 9g. Na obrotówki w ogóle nie łowię. Brania czuć bardzo dobrze, jak się łowi z opadu to ładnie czuć puknięcie przynęty w dno i później jeśli następuje branie ryby po opadnięciu przynęty to też czuć dobrze skubnięcia (nawet łowiąc paprochem 3g). Woblery staram się używać z małym sterem żeby był mniejszy opór w wodzie bo jednak jest to wklejanka i się wygina mocno przy woblerze z dużym sterem (sdr). A brania na cykady i woblery są widoczne na szczytówce jako przygięcie lub wyprostowanie, na blanku też czuć zakłócenie pracy przynęty przy braniu.
    Ogólnie to staram się nie łowić ciężej jak 10g.

  • mszpetman 2012-08-11 12:51:16

    Kij jest na prawdę doskonały, ja mam wersję 2,40. Głównię łowię nim na troka ale też się zdarza że łapię na główkę i na woblery. Wirówki stawiają trochę za duży opór. 

  • Lin1992 2012-08-11 13:52:30

    no Ja myślałem o obrotówkach takich jak Mepps Aglia Streamepps,Aglia TW Mino oraz inne blaszki o wielkości 0 lub 00 maksymalnie 2 nie cięższe niż 3 gr.A co do woblerów to będę stosował nurkujące na głębokość max 2m. i wielkości max 5cm ale raczej mniejsze. Tylko czy tą wędka to wytrzyma?

  • Reklama
  • Forum wedkuje.pl 2012-08-11 17:47:04

    nie posiadam tego kija

  • Kwinto76 2012-08-11 22:29:50

    Mam taki kij w wersji 2,70 i wg. to kijek który ma więcej mocy niż to wynika z gramatury. Ja go używał i do bocznego troka (chociaż tutaj mogłoby być coś jeszcze delikatniejszego), do małych woblerów i gum ale też do lekkiego opadu na sandacza.



Reklama
Reklama